Announcements

KoçDans'ın Başarıları / Success of KoçDance

Author: Etkinlikler ve Gönüllü Projeler Ofisi

6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde 'Koçdans Studios' temalı 15. Dans Festivali'ni başarıyla organize eden Koçdans, 25 Nisan 2015 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapılan 7. Üniversiteler arası Dans Maratonu'nda da Türkiye ikincisi olarak okulumuza büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Türkiye'nin her yerinden katılan üniversite dans takımlarına karşı International Latin - Jive ekibiyle yarışan kulübümüz ilk defa katıldığı bu turnuvada büyük bir başarının altına imza atmıştır. Bizi başarıyla temsil eden arkadaşlarımızı gönülden kutluyoruz. 

Koçdans 2015 Dans Maratonu dansçılarımız: Eda Çelikbaş - Eylül Ezgi Geveli - Ecenaz Saraçoğlu - İlköz Ersoylu - Elif Başaran - Ege Enson - Uğur Kaya - Oğuz Özler - Can Kara - Murat Hoşgör

Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Dünya Dans Sporları Federasyonu (WDSF) çatısı altında düzenlenen ulusal ve uluslararası dans sporu müsabakalarında katıldığı her yarışmada kürsüye çıkarak bizi gururlandıran KOÇDANS sporcuları 2014 - 2015 dans sezonu boyunca yine okulumuzu en iyi şekilde temsil etmiştir. Branş antrenörlüğünü aynı zamanda KOÇDANS bünyesinde International Latin dersleri veren Berivan Ece Usta ve Zühtü Usta'nin yaptığı Koç Üniversitesi Spor Kulübü üniversiteler bazında bu sporu bünyesinde bulunduran ilk üniversite spor kulüplerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. 

6 Aralık 2014 tarihinde ev sahipliği yaptığımız Koçdans Cup sezonun en prestijli yarışmalarından biri olmuştur. 

Bu sezon yarışmalara katılmış ve başarı elde etmiş çiftlerimiz dereceleri ile şu şekildedir:   

1 Kasım METU World Open

49. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

58. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

70. Uğur Kaya- Eylül Ezgi Geveli

 

6 Aralık 2014 KOÇDANS CUP - Ulusal Sıralama

7. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

9. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

11. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

19. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

6 Aralık 2014 KOÇDANS CUP - Kulüpler arası Sıralama

E klasman :

3. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

9. Murat Hoşgör- Cansu Akkaya

10. Ege Enson- İlköz Ersoylu

11. Can Kara- Nazlı Beril Tosun 

12. Barış Selcen - Elif Başaran

14. Çağrı Ertürk- Ceren Işıklar

20. Burak Orhun Başer - Zeynep İlayda Gürcüm

23. Uluç Şengil - Selen Besen

D klasman:

1. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli



17 Ocak 2015 Star Cup - Ulusal Sıralama

6.Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

9.Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

15. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

17 Ocak 2015 Star Cup - Kulüpler arası Sıralama

E klasman:

6. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

11.Can Kara - Nazlı Beril Tosun

13. Barış Selcen- Elif Başaran

17. Burak Orhun Başer- İlayda Zeynep Gürcüm

D klasman:

1. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

3. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

B klasman:

2. Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

 

7 Şubat 2015 Türkiye Şampiyonası

8.Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

14. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

21. Caner Bibican- Ezgi Aydoğan

 

7 Şubat 2015 İTÜ Kupası Kulüpler arası Sıralama

E klasman:

4. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

11. Burak Orhun Başer - Zeynep İlayda Gürcüm

16. Barış Selcen- Elif Başaran

18. Ege Enson - İlköz Ersoylu

D klasman:

4. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

21-22 Mart Gloria World Open

46. Uğur Kaya- Eylül Ezgi Geveli

52. Serkan Genç - Cansu Tibet

54. Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

57. Caner Bibican - Ezgi Aydoğan

61. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

64. Ege Enson-İlköz Ersoylu

 

12 Nisan 2015 Boğaziçi Cup - Ulusal Sıralama

3.Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

6. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

11. Oğuz Özler- Atiye Cansu Erol

16. Ege Enson - İlköz Ersoylu

 

12 Nisan 2015 Boğaziçi Cup - Kulüpler arası Sılarama

E klasman:

6. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

10. Ege Enson - İlköz Ersoylu

12. Barış Selcen - Elif Başaran

13. Burak Orhun Başer- Zeynep İlayda Gürcüm

29. Can Kara - Nazlı Beril Tosun

D klasman:

2. Oğuz Özler- Atiye Cansu Erol

C klasman:

3. Uğur Kaya-Eylül Ezgi Geveli

B klasman:

1. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

2. Serkan Genç-Cansu Tibet

 

10 Mayıs 2015 Adana Yarışması -Ulusal Sıralama

5.Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

6.Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

7.Serkan Genç - Cansu Tibet

11.Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

10 Mayıs 2015 Adana Yarışması - Kulüpler arası sıralama

E klasman:

3. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

13. Barış Selcen - Elif Başaran

D klasman:

4. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

C klasman:

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

 

31 Mayıs 2015 Bodrum Yarışması - Ulusal Sıralama

4. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

 

31 Mayıs 2015 Bodrum Yarışması - Kulüpler arası Sıralama

C klasman:

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

D klasman:

5. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

 

Dansçılarımızı, eğitmenlerimizi ve organizasyon ekibimizi üstün başarılarından ötürü tebrik eder, önümüzdeki yıllarda da başarılarının devamını dileriz. 

****

 

Koçdans, whom succesfully organized the 15th "Koçdans Studios" themed dance festival, honored our school by coming second in the 7th Dance Marathon dance competition; which is an intercollegiate dance competition done country wide in April 25th in Caddebostan Cultural Center. Our International Latin-Jive team competed against other college teams coming from all over Turkey. Even though this was their first time competing, they represented our school with a great success. Congratulations to our friends who stood for us in the competition!


Koçdans 2015 Dance Marathon dancers;.....

KOÇDANS sportsmen and sportswomen whom honor us in every national and international dance competition held by Turkish Dance Sport Federation (TDSF) and World Dance Sport Federation (WDSF), represented our school very well in the dance season of 2014-2015. KOÇDANS is also one of the first sports clubs those incorporate International Latin whose lessons are given and coached by Berivan Ece Usta and Zühtü Usta. 

Koçdans Cup, dance competition organized by Koçdans in December 6th, 2014 was one of the most prestigious competitions of the season. 

Here are the rankings of our dancers;

1 November 2014 METU World Open

49. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

58. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

70. Uğur Kaya- Eylül Ezgi Geveli

 

6 December 2014 KOÇDANS CUP - National Ranking 

 

7. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

9. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

11. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

19. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

6 December 2014 KOÇDANS CUP - Ranking between clubs

E class :

3. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

9. Murat Hoşgör- Cansu Akkaya

10. Ege Enson- İlköz Ersoylu

11. Can Kara- Nazlı Beril Tosun 

12. Barış Selcen - Elif Başaran

14. Çağrı Ertürk- Ceren Işıklar

20. Burak Orhun Başer - Zeynep İlayda Gürcüm

23. Uluç Şengil - Selen Besen

D class:

1. Serhat Arslan - Eda Çelikbaş

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

17 January 2015 Star Cup - National Ranking

 

6.Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

9.Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

15. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

17 January 2015 Star Cup - Ranking between clubs

E class:

6. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

11.Can Kara - Nazlı Beril Tosun

13. Barış Selcen- Elif Başaran

17. Burak Orhun Başer- İlayda Zeynep Gürcüm

D class:

1. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

3. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

B class:

2. Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

 

7 February 2015 Turkey Championship

8.Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

14. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

21. Caner Bibican- Ezgi Aydoğan

 

7 February 2015 İTÜ Cup Ranking between clubs

E class:

4. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

11. Burak Orhun Başer - Zeynep İlayda Gürcüm

16. Barış Selcen- Elif Başaran

18. Ege Enson - İlköz Ersoylu

D class:

4. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

21-22 March 2015 Gloria World Open

46. Uğur Kaya- Eylül Ezgi Geveli

52. Serkan Genç - Cansu Tibet

54. Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

57. Caner Bibican - Ezgi Aydoğan

61. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

64. Ege Enson-İlköz Ersoylu

 

12 April 2015 Boğaziçi Cup - National Ranking

3.Mustafa Sezer Soysal- Saliha İspir

6. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

11. Oğuz Özler- Atiye Cansu Erol

16. Ege Enson - İlköz Ersoylu

 

12 April 2015 Boğaziçi Cup - Ranking between clubs

E class:

6. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

10. Ege Enson - İlköz Ersoylu

12. Barış Selcen - Elif Başaran

13. Burak Orhun Başer- Zeynep İlayda Gürcüm

29. Can Kara - Nazlı Beril Tosun

D class:

2. Oğuz Özler- Atiye Cansu Erol

C class:

3. Uğur Kaya-Eylül Ezgi Geveli

B class:

1. Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

2. Serkan Genç-Cansu Tibet

 

10 May 2015 Adana Yarışması -National Ranking

5.Mustafa Sezer Soysal - Saliha İspir

6.Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

7.Serkan Genç - Cansu Tibet

11.Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

 

10 May 2015 Adana Competition - Ranking between clubs

E klasman:

3. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya

13. Barış Selcen - Elif Başaran

D class:

4. Oğuz Özler - Atiye Cansu Erol

C class:

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

 

31 May 2015 Bodrum Competition - National Ranking

4. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

 

31 Mayıs 2015 Bodrum Competition - Ranking between clubs

C class:

2. Uğur Kaya - Eylül Ezgi Geveli

D class:

5. Murat Hoşgör - Cansu Akkaya


We congratulate our dancers, coaches and our organization team for their great success and work wishing them continuitation of their success in the next years!