Announcements

Ekopolitik Sunar: YRD. DOÇ. DR. MURAT ÖNOK’LA TÜRKİYE'DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SORUNLARI

Author: Etkinlikler ve Gönüllü Projeler Ofisi

EKOPOLİTİK GURURLA SUNAR!

 

Dönemin yeni etkinliğinde, "Türkiye'de Basın Özgürlüğü Sorunları” konu başlığı ile okulumuz Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Murat ÖNOK’u  ağırlıyor olacağız.

 

Özellikle son dönemlerde önem kazanan Türkiye'de basın özgürlüğü sorunları konusu ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve gelişmelerden haberdar olmak isteyen herkesi 7 KASIM SALI GÜNÜ, SAAT 17.30’DA SOSB10’DA aramızda görmekten mutluluk duyarız.

*Etkinliğimiz UNIV101 fakülte semineri kapsamındadır.

* The seminer will be held in Turkish. 

 

Yrd. Doç. Dr. Murat ÖNOK kimdir?

Yrd. Doç. Dr. R. Murat ÖNOK, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2012 yılından beri Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi ve Haziran 2013’ten beri İkinci Başkanı; Mayıs 2014’ten beri de Basın Konseyi Dayanışma ve Geliştirme Vakıf Yönetim Kurulu üyesi ve saymanıdır. Ayrıca, Transparency International Türkiye (Şeffaflık Derneği) yönetim kurulu üyesidir. Dr. Önok çok sayıda akademik ve mesleki derginin danışma kurulu veya hakem heyetinde yer almaktadır. Türkiye Barolar Birliği’nin Ceza Muhakemesi Kanunu Eğitici Komisyonu üyesi olarak Türkiye çapında çok sayıda ilde ceza muhakemesi hukuku ve insan hakları hukuku alanlarında eğitim vermiştir.