Announcements

Etik Kurul Onaylı Kadın Sağlığı Konulu Bir Ankete Katılmak İster Misiniz?

Author: KUSOM

Sevgili Koç Üniversitesi Öğrencisi,

 

Sizi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Kayhan Yakın ve  Doç. Dr. Mustafa Barış Ata tarafından yürütülen “Premenstrüel Sendrom ve Dismenorenin Üniversite Öğrencilerinin Akademik Hayatı Üzerine Etkileri” konulu anket çalışmasına katılmaya davet ediyoruz. Bu çalışmada katılımınız tamamen gönüllülük esasına dayanır. Lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz ve katılmaya karar vermeden önce anlamadığınız herhangi bir şey varsa çekinmeden sorunuz.

 

ÇALIŞMANIN ADI: Premenstrüel Sendrom ve Dismenorenin Üniversite Öğrencilerinin Akademik Hayatı Üzerine Etkileri

 

ÇALIŞMANIN AMACI

Bu çalışmanın amacı, Premenstrüel Sendrom ve Dismenorenin Üniversite Öğrencilerinin Akademik Hayatı Üzerine Etkilerini araştırmaktır. 

 

PROSEDÜRLER

Bu çalışmaya gönüllü katılmak istemeniz halinde yürütülecek çalışmalar şöyledir; yaklaşık 6 dakika sürecek bir anket yanıtlamanız istenmektedir.Ankete buradan*erişebilirsiniz. 

 

OLASI RİSK VE RAHATSIZLIK YOKTUR 

 

TOPLUMA VE/VEYA DENEKLERE OLASI FAYDALARI 

Bu çalışmanın amacı, Premenstrüel Sendrom ve Dismenorenin Üniversite Öğrencilerinin Akademik Hayatı Üzerine olası olumsuz etkilerinin tanımlanmasıdır. Saptanan etkiler ve boyutlarının derecesi, sağlık çalışanları tarafından oluşturacak hareket planına kaynak teşkil edecektir. Çalışma sonuçlarının üniversitede yapılacak olan bir toplantıda sizlerle paylaşılması planlanmaktadır.

 

GİZLİLİK

Bu çalışmayla bağlantılı olarak elde edilen ve sizinle özdeşleşmiş her bilgi gizli kalacak, 3. kişilerle paylaşılmayacak ve yalnızca sizin izniniz ile ifşa edilecektir. Gizlilik tanımlanmış bir kodlama prosedürüyle sağlanacak ve kod çözümüne erişim yalnızca çalışmanın sorumlusu araştırmacıyla sınırlı kalacaktır. Tüm veriler, sınırlı erişime sahip güvenli ve şifreli bir veritabanında tutulacaktır. 

 

KATILIM VE AYRILMA

Bu çalışmanın içinde olmak isteyip istemediğinize tamamı ile bağımsız ve etki altında kalmadan karar verebilirsiniz. Bu çalışmaya gönüllü olarak katılmaya karar vermeniz halinde dahi, sahip olduğunuz herhangi bir hakkı kaybetmeden veya herhangi bir cezaya maruz kalmadan istediğiniz zaman çekilebilirsiniz. Çalışmadan çekilmek isterseniz bir cezası yoktur ve sahip olduğunuz faydaları kaybetmezsiniz.  

 

ARAŞTIRMACILARIN KİMLİĞİ

Bu araştırma ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen iletişime geçiniz:      

Esra Bilir

Koç Üniversitesi Hastanesi, Topkapı Mahallesi, Davutpaşa Cd. No:4, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

T: +90 534 959 32 15 

E: ebilir@ku.edu.tr

 

* Bağlantının açılmaması durumunda aşağıdaki bağlıntıyı denemenizi öneririz:  http://koc.qualtrics.com/jfe/form/SV_2lU3a6vpraHgEw5