Announcements

BU HAFTA BAŞKA SİNEMA'DA: KIZ / THIS WEEK'S FESTIVAL FILM: GIRL

Author: SGKM

BU HAFTA BAŞKA SİNEMA'DA: KIZ / THIS WEEK'S FESTIVAL FILM: GIRL

Lukas Dhont'un Cannes Film Festivali'nin Belirli Bir Bakış Bölümü seçkisinde gösterilen ilk uzun metrajlı filmi Kız, başta Altın Kamera ve Queer Palm olmak üzere birçok ödül kazandı. Kız, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki ergen trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor. Yönetmen Dhont, “Böyle bir cesaret öyküsü, benim ilk filmimin konusu olmalı.” diyerek 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkmış. Kız, Oscar and the Wolf’un “Strange Entity” şarkısına çektiği kliple de tanınan Dhont’un yönettiği ilk uzun metrajlı film.

*18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir.

Yönetmen: Lukas Dhont

2018 | Dram | 109' | Fransızca, Flamanca; Türkçe altyazılı

19 Mart Salı

18:00 & 20:30  @ MAVA TV Stüdyo

Ücretli, 6 TL / tixbox.com.tr  > Rezervasyon sayfası , 18 Mart Pazartesi günü saat 13.00 itibariyle açık olacaktır. 

NOT:Etkinlik sayfasında çıkan PROMO koduyla rezervasyon/önkayıt olacaktır. Ödemelerin rezervasyon kağıdıyla etkinlik günü kapıdan yapılması gerekmektedir.

> Teknik nedenlerden ötürü tixbox.com sitesinden bilet alamayanlar, sgkm@ku.edu.tr adresine rezervasyon talep maili göndererek, gelen konfirmasyon yanıtı sonrası gösterim öncesi kapıda ödeme yaparak etkinliğe giriş yapabilirler.