Announcements

BU HAFTA BAŞKA SİNEMA'DA: ASLA GÖZLERİNİ KAÇIRMA / THIS WEEK'S FESTIVAL FILM: NEVER LOOK AWAY @MAVA TV STUDIO

Author: SGKM

* Güncelleme: Bu haftaki film, tek seans olarak saat 19:00'da gösterilecektir. 

Almanya’nın Oscar adayı seçilen ve Yabancı Dilde En İyi Film dalında Altın Küre adaylığı kazanan “ASLA GÖZLERİNİ KAÇIRMA / NEVER LOOK AWAY”, daha önce “Başkalarının Hayatı” ile Oscar kazanan yönetmen Florian Henckel von Donnersmarck’ın yıllardır beklenen geri dönüşü. 1930’ların Nazi Almanya’sında başlayan ve 30 yıllık bir döneme yayılan epik hikayesi, insanları karanlıktan sanatın gücünün çıkarabileceğini gözler önüne seriyor. Gerçek olaylardan esinlenen filmde, Kurt ve Ellie üniversitede tanışır tanışmaz birbirlerine aşık olurlar. Ellie’nin babası, Profesör Seeband kızının erkek arkadaş seçiminden memnun değildir ve bu illişkinin bitmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Fakat bilmedikleri şey, Kurt ile Seeband’ın yaşamlarının zaten yıllar önce Profesör’ün işlediği korkunç bir suç nedeniyle bağlantılı olduğudur. Kurt, ne kadar sanatına odaklanmak istese de, Nazi rejimi altında geçen çocukluğunun ve komünizmin gölgesinde kalan gençliğinin yarattığı travmalardan kurtulmak kolay olmayacaktır.

2018 | Dram - Gerilim - Tarih | 188' | Almanca, Rusça; Türkçe altyazılı | 8 Şubat 2019


*13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 15 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar, cinsellik ve şiddet unsurları içerir.

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Oyuncular: Tom Schilling, Paula Beer, Sebastian Koch, Oliver Masucci

Ülke: Almanya, İtalya

Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım

Yapım: Jan Mojto, Quirin Berg, Max Wiedemann, Christiane Henckel von Donnersmarck, Florian Henckel von Donnersmarck

İthalat: Fabula Films


2 Nisan Salı

19:00

@ MAVA TV Stüdyo

Ücretli, 6 TL / tixbox.com.tr  > Rezervasyon sayfası , 1 Nisan Pazartesi günü saat 14.00 itibariyle açık olacaktır. 

NOT:Etkinlik sayfasında çıkan PROMO koduyla rezervasyon/önkayıt olacaktır. Ödemelerin rezervasyon kağıdıyla etkinlik günü kapıdan yapılması gerekmektedir.

> Teknik nedenlerden ötürü tixbox.com sitesinden bilet alamayanlar, sgkm@ku.edu.tr adresine rezervasyon talep maili göndererek, gelen konfirmasyon yanıtı sonrası gösterim öncesi kapıda ödeme yaparak etkinliğe giriş yapabilirler.