Announcements

Tiyatro Kulübü sunar: Tiyatro Festivali: KU Oyuncuları ''İNSANLAR, MEKANLAR VE EŞYALAR'' Prömiyeri I Theatre Festival: KU Actors ''İNSANLAR, MEKANLAR VE EŞYALAR'' PREMIERE

Author: Etkinlik ve Gönüllü Projeler Ofisi


Tiyatro Kulübü Gururla Sunar!

15 Nisan, Pazartesi KU Oyuncuları’nın hazırladığı ‘’İnsanlar, Mekanlar ve Eşyalar’’ isimli oyunun SGKM’deki prömiyerine davetlisiniz!

 

İNSANLAR, MEKANLAR VE EŞYALAR* / KU Oyuncuları

15 - 16 Nisan Pazartesi – Salı  April 15th-16th, Monday - Tuesday

19:30 7:30 pm

SGKM Oditoryum SGKM Auditorium

2 perde, 120 dakika 2 acts, 120 minutes

 *In Turkish.

 

İnsanlar, Mekânlar ve Eşyalar, sıra dışı diliyle modern hayatın bağımlılık sorununu yansıtan bir kara komedidir. Madde bağımlısı olan Emma’nın tedavi olmak için bir kliniğe gitmesini ve sonrasında yaşadıklarını anlatır.

“Hiç insanlara, mekanlara ve eşyalara karşı güçsüzlük ifadesini duydun mu? Alkole ya da uyuşturucuya karşı güçsüz olduğumuzu bildirmek yerine insanlar, mekânlar ve eşyalar karşısındaki güçsüzlüğümüzü kabul ediyoruz. Onu tekrar kullanmayı istememize sebep olan insanların, kullanmayı aklımıza getiren mekânların ve eski davranışımızı tetikleyen eşyaların... “

 

People, Places and Things, is a dark comedy that reflects the addictive reality of life with its spectacular language. It talks about Emma, who was sent to a rehab to get treated and what happens to her afterwards.

 “Have you heard the expression ‘powerless over nouns’, people, places and things? Instead of declaring ourselves powerless over alcohol or drugs, we admit that we are powerless over people, places and things. People who make us want to relapse, places we associate with using, and things that reactivate old behavior.”

 

Yazan / Writer: Duncan Macmillan

Çeviren / Translation: Elif Gençtürk Erdem

Yöneten / Director: Berna Adıgüzel

Dramaturg / Script Editor: Filiz Adıgüzel

Sahne Tasarımı / Stage Design: Cihan Aşar

Kostüm Tasarımı / Costume Design: Onur Uğurlu

Işık Tasarımı / Light Design: Kemal Yiğitcan

Afiş Tasarımı / Poster Design: Hilal Açıkgöz

Efekt Tasarımı / Effect Design: Defne Akalın, Doğa Yücel

Işık Uygulama / Light Application: Tugay Görmez, Beyza Kartal

Efekt Uygulama / Effect Application: İrem Genç, Kumsal Müftüoğlu

Yönetmen Asistanları / Director Assistants: Arda Yalçın, Kevser Turan

Oyuncular/Cast: Ayça Umut Öztok, Abdullah Ünal, Ahmet Mete Coşkun, Alkım Çelik, Alp Altınel, Ata Sayın, Berk Ersen, Büşra Altuntaş, Canan Sennaroğlu, Ceylin Muratlı, Defne Akalın, Doğa Yücel, Edin Hepgülüm, Enes Keskin, Furkan Bulgur, Gökçe Özel, Hilal Açıkgöz, İdil Borça, İnci Taşkın, İrem Işık, İrem Uyum, Kevser Turan, Mert Ergin, Muzaffer Kis, Sarp Özdemir, Selin Ülger, Talha Göktaş, Taygun Yorulmaz, Yağmur Pakel, Zehra Sözer, Zeynep Gencer

DAVETİYELER 15 ve 16 Nisan oyunlarına ait davetiyeler 15 Nisan Pazartesi 11:30 itibariyle Öğrenci Merkezi -1'deki Tiyatro Kulübü standında! / Invitations will be at stand of the Theatre Club in Student Center -1 as from 11:30 am, April 15th!