Announcements

ÜCRETLİ bir psikoloji deneyine katılmak ister misiniz?

Author: KUSOM

 

 

ÜCRETLİ bir psikoloji deneyine katılmak ister misiniz?

 

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Dr. Hale YapıcıEser ve Psikoloji bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sami Gülgöz danışmanlığında, Neuroscience doktora öğrencisi Ayşenur Okan tarafından yürütülen “Otobiyografik Belleğin Bilişsel Süreçlerle İlişkisi” başlıklı çalışma için katılımcı aranmaktadır.

 

Hepsi yedi gün içerisinde tamamlanacak olan toplam üç aşamadan oluşan bu çalışmada, katılımcıların ilk aşamada internet üzerinden sunulan anket sorularını cevaplandırması, ikinci aşamada yüz yüze sorulan anılarla ilgili sorulara yanıt vermesi ve ardından üçüncü aşamada da bilgisayar deneylerini tamamlaması gerekmektedir. İlk aşama yaklaşık 1'er saat, ikinci ve üçüncü aşamaların herbiri ise yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

 

Çalışma katılımcılarına Divan Sports Cafe’de kullanılabilecek bir kahve çeki ve  bilgisayar deneyinde gösterdikleri performansa bağlı olarak 20 TL’ye kadar bir ödül verilecektir. Ayrıca, çalışma tamamlandıktan sonra anket yanıtlarınız psikiyatrist tarafından değerlendirilecek ve sonuçlarınıza dair bir rapor alacaksınız. Sonuç bilgileriniz Aysenur Okan ve Dr. HaleYapıcı Eser dışında hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.

 

Çalışmamızın ikinci ve üçüncü aşamaları Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü KUTTAM laboratuvarında gerçekleştirilecektir. 

 

Katılım göstermek istemeniz halinde, Ayşenur Okan ile ogmstudy@gmail.com adreslerinden iletişime geçebilirsiniz. Göndereceğiniz emailde uygun olduğunuz tüm gün ve saatleri belirtmeniz süreci hızlandıracaktır.

 

*Kahve çeki, psikiyatrist değerlendirmesi  ve para ödülünüz, çalışmanın her üç aşamasını da tamamlamanız halinde verilecektir.