Announcements

PERŞEMBE KLASİĞİ: OPERADA BİR ÖĞLEDEN SONRA / THURSDAY CLASSIC: AN AFTERNOON AT THE OPERA

Author: SGKM
Time: 00:00
Location: FOUNDERS HALL

"Muhteşem operanın ve müziğin mesajıyla mümkün olduğunca çok insana ulaşmak istiyorum”

Luciano Pavarotti
Geçmişte Koral İstanbul ve İstanbul Avrupa korosu üyeliği yapan ve Pera Akademi’de konserlere solist olarak katılan amatör şarkıcı Durata Haciu, çalışmalarına ses eğitmeni Olcay Melektosun önderliğinde devam ediyor.
Bu resitalde Durata Haciu, solist Füsun Behramoğlu Helvacı, solist Halil Ibrahim Akyol, solist Kaan Mert Akyol ve piyanist Zeynep Er ile birlikte Perşembe Klasiği kapsamında sahne alacak. Repertuvarları klasik müzik eserleri ve müzikal parçalardan, popüler ve folklorik şarkılara kadar uzanıyor. Resitalde, en sevdikleri opera aryalarını sergilerken hissettikleri mutluluğu dinleyicileri ile paylaşmak ve dinleyicilerin ruhlarına müzikleriyle dokunmak istiyorlar.

*Pera Güzel Sanatlar okulu desteğiyle

12:30


@ Kurucular Salonu


Ücretsiz


A member of Koral Istanbul and the Istanbul European Choirs, and a soloist performer at the Pera Academy of Arts concerts, Durata Haciu continues to work with vocal coach Olcay Melektosun. In this recital, D. Haciu will take stage at Thursday Classics together with soprano Füsun Behramoğlu Helvacı, tenors Halil Ibrahim Akyol and Kaan Mert Özdilek and pianist Zeynep Er. Their repertoire ranges from classical music to popular and folkloric songs, but  today they want to share with you the happiness they feel when performing their favorite opera arias and touch the  audiences’  spirits with their music.

* In cooperation with Pera Academy of Arts

@Founders hall

12.30

Free