Announcements

ANAMED'den Haberler | News from ANAMED

Author: ANAMED

   


03.02.2020

ANAMED Yaz Programları başvuruları başladı!

Osmanlıca, Kapadokya ve Anadolu'nun Kadim Dilleri Yaz Programları ile Çevresel Arkeoloji Eğitim Programı başvuruları kabul etmeye bugün itibarıyla başlıyor. Başvurular ve programlar hakkında ayrıntılı bilgi için web sitemiziziyaret edebilirsiniz. Son başvuru tarihi 9 Mart 2020


ANAMED Summer Programs applications are now open!

You can visit our website for details on Ottoman, Cappadocia in Context and Ancient Languages of Anatolia Summer Programs, together with the Environmental Archaeology Training Program. The application deadline is 9 March 2020.
 

 

ANAMED Kütüphane Konuşmaları

Tanzimat Dönemine Eyaletlerden Bakış: Ankara ve Edirne Örnekleri
Yonca Köksal 


Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ile Tarih Vakfı'nın ortaklaşa olarak düzenlediği "Kütüphane Konuşmaları" 4 Şubat 2020 Salı günü Yonca Köksal ile devam ediyor. Yonca Köksal'ın The Ottoman Empire in the Tanzimat Era: Provincial Perspectives from Ankara to Edirne(Routledge, 2019) adlı kitabından yola çıkarak yapılacak konuşmada Ankara ve Edirne vilayetlerindeki Tanzimat uygulamaları ele alınacak. Devlet - toplum ilişkilerindeki çeşitlilik, yerel ilişki ağları, aşiret liderleri ve tüccarlar gibi yerel aracıların rollerinden bahsedileceği sohbette moderatörlüğü Can Nacar üstleniyor. Ayrıntılar içinburaya tıklayınız.

Konuşma dili Türkçe'dir.

 

 
 

ANAMED Kısa Dönem Araştırma Bursları başvuruları için son 2 hafta!

ANAMED Kısa Dönem Araştırma Burs Başvuruları için son başvuru tarihi 15 Şubat 2020. Başvurular ve burslar hakkında daha fazla bilgi için web sitemiziziyaret edebilirsiniz.


Last 2 weeks to apply ANAMED Short-Term Fellowships!

Application deadline for ANAMED Short-Term Fellowships is 15 February 2020. For more information please visit our website.