Announcements

Lutoslawski Piano Duo, uluslararası festival ve konser sahnelerinin ardından 11 Kasım akşamı SGKM'de sahne alıyor!

Author: SGKM

Dünyaca ünlü piyano ikililerinden Emilia Sitarz ve Bartlomiej Wasik’in kurduğu Lutoslawski Piano Duo, uluslararası festival ve konser sahnelerinin ardından 11 Kasım akşamı SGKM'de sahne alıyor! Türkiye- Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. yıldönümü kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik ücretsiz ve dışarıdan katılıma açık olacak.

1999 yılından bu yana hem Polonya’da hem de uluslararası arenada pek çok konser veren ünlü piyano ikilisi Emilia Sitarz ve Bartlomiej Wasik tarafından kurulan Lutoslawski Piano Duo 11 Kasım Salı Türkiye’ye geliyor. Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı dijital bir platform olan culture.pl işbirliğiyle Türkiye-Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. yılı kapsamında gerçekleşecek olan konser Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak.

Polonya’nın yerli müziğini, Chopin’in ve Stravinsky’nin bestelerini, Barok dönemden günümüze önemli klasik parçaları tek bir diskografinin altında toplayan ikili; Polonya’nın, Avrupa’nın ve dünyanın prestijli müzik ödüllerini kazandı. Lutoslawski Piano Duo, tonları, sesleri, ritimleri ve duyguları kullanarak benzersiz bir armoni inşa ediyor. 

11.11.2014 Salı / 19.30 / Ücretsiz, Davetiyeli / Davetiyeler için tıklayınız.

Servisler: Etkinlik öncesi Hacıosman Metro'dan saat 18.45'de ücretsiz servis kalkacaktır. Etkinlik bitiminde yine servis olacaktır. Ulaşımdan yararlanmak isteyenler sgkm@ku.edu.tr adresine mail atmalıdır.