Announcements

Zorlu Vakfı bes öğrencimize burs veriyor!!!

Author: Scholarships&Work-Study Office

Sevgili Öğrenciler,

 

Mehmet Zorlu Vakfı, 2014-2015 döneminden başlamak üzere üniversitemizde %100 burslu okuyan öğrencilerimizden 5 kişiye burs imkanı sağlayacaktır.

Burs, aylık 325 TL olarak yılın 9 ayı boyunca devam edecektir.

Buna göre, aşağıda sayılan Başarı ve İhtiyaç Kriterlerini sağlayıp başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin 5 Aralık 2014 Cuma günü saat 17:00’a kadar aşağıdaki evrakları Burslar Koordinatörlüğü’ne iletmeleri gerekmektedir.

 

1)Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için (ELC öğrencileri ve henuz GPA ya da SPA notu olmayan öğrenciler için gecerlidir.) ÖSYM yerleştirme sonucunun belirtildiği sınav sonuç belgesi,

2) Ailede çalışan tüm fertlerin maaş bordroları (ya da emekli belgesi, ailede çalışan birey yoksa muhtarlıktan alınacak olan Fakirlik İlmuhaberi)

3)Ailede bulunan araçların ruhsat fotokopisi

4)Ailenin sahip olduğu gayrimenkullerin tapu fotokopisi

5) Nüfus Müdürlüğünden alınacak olan ailede oturan birey sayısını gösteren Nüfus kayıt örneği

Kabul edilen 5 öğrencilerin 1,2 ve 5 no’lu maddelerdeki evrakların tamamını orijinal ve kaşeli-imzalı bir şekilde bir sonraki hafta 10 Aralık Çarsamba gününe kadar getirmesi gerekmektedir.

Başvuru  Kriterleri

• Üniversitenin ilk sınıfında bursa başvuran öğrencilerin; kaydoldukları bölümün o yılki tavan puanının en çok %10 altında bir puanla girmiş olmaları

• Ara sınıftaki öğrenciler için; GPA’in 2.8in üstünde olması, tıp, hukuk, makine, bilgisayar, elektrik, elektronik, endüstri mühendisliklerinde en az 2.00 olması

• Aile aylık gelirinin 5.000 TL ve altı olması gerekmektedir.

 

Ek Bilgiler:

·  Kredi ve Yurtlar Kurumu harç ve öğrenim kredileri dışında; başka kurum ya da kuruluşlardan burs alanlar, MZV bursundan yararlanamazlar.

.   Yüksek lisans/doktora öğrencileri ve yurtdışındaki üniversitelerde okuyan öğrenciler MZV bursundan yararlanamazlar.

.  Socrates-Erasmus programları çerçevesinde yurtdışındaki üniversitelere belirli süre ile değişim öğrencisi olarak giden, hazırlık sınıfı okuyan ve çift anadal-yan anadal yapan öğrenciler dışında, MZV bursu normal akademik sürenin aşılması halinde kesilir.

 

Burslar Koordinatörlüğü