Announcements

Mezunlar Paneli-Psikoloji Bölümü Mezunları - 24 Mart Salı-18.30

Author: Mezunlarla İlişkiler Ofisi

Sevgili Öğrencilerimiz,

Mezunlar Panelleri serimizin  “Psikoloji” alanındaki yeni buluşmasını 24 Mart Salı günü saat 18.30’da Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Mezunlar Derneği ve Psikoloji Kulübü’nün işbirliğiyle gerçekleştiriyoruz.

Kariyerlerine Psikoloji alanında devam eden mezunlarımızın katılacağı bu panelde mezunlarımızın kariyer hikayelerini öğrenebilir, Psikolojinin farklı dalları hakkında bilgiler elde edebilir, tavsiyeler alabilir ve panel sonrası mezunlarla tanışabilirsiniz.

Panele katilim 40 kişi ile sınırlı olduğundan katılacak öğrencilerimizin ckarahan@ku.edu.tr adresine email atmalarını rica ediyoruz.

Panelistler:

Özge Koca, 1997 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Saville & Holdsworth Türkiye ofisinde danışmanlık yapmaya başladı. Ardından Nestle Türkiye ofisinde iş hayatına devam ederek 2004 yılında kendi Danışmanlık şirketini kurdu (CCTR) ve Türkiye’nin ilk Yönetici Koçları arasına girdi. Pozitif Psikoloji’ye olan merakı ile birlikte iş dünyasında mutluluk ve esenlik kavramları üzerinde çalışmaya başladı. 2013 senesinde Corporate Wellbeing Center’ı kurarak kurumsal hayatta esenlik bilimini ve uygulamalarını yaygınlaştırmayı amaçladı. 2014 yazında, ortağı ile birlikte müşteri ve çalışan mutluluğu ölçümü üzerine geliştirdiği araç ile İngiliz Hükümeti’nin desteklediği Global Girişimcilik Programı’na kabul edilen ilk Türk şirket oldu. Happ Consulting Services Limited 2015 yılında Londra’da kuruldu.

Şeyma Çavuşoğlu, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra, Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden Psikoloji lisans derecesini almıştır. Ardından, La Salle Universtiy (Philadelphia, A.B.D.)’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Profesyonel hayatına Amerika’da çeşitli hastane ve kliniklerde yetişkin ve ergenlerle yaptığı psikolojik danışmanlık hizmetleri ve grup çalışmaları ile başlamıştır. 2010 yılından bu yana, kurucu ortağı olduğu Nadis Eğitim ve Danışmanlık’ta, uzman klinik psikolog, koç ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

Nurdan Kozan, lisans eğitimini 2009 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimine önce Columbia Üniversitesi Psikoloji bölümünde başlamış daha sonra Hollanda, Leiden Üniversitesi Psikoloji bölümünde devam etmiştir. Türkiye'ye dönüşünün ardından Humanite Tıp Merkezi, Dr. Başak Demiriz ve Ekip Norma Razon'da stajlar yapan Nurdan, 2012 yılında kariyerine Oneworld Consulting'de Researcher olarak devam etmiştir. Orta ve üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme, koçluk ve mentorluk alanlarında faaliyet gösteren OneWorld Consulting'de geniş bir sektör yelpazesinde farklı projelerde orta ve üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme alanında çalışmıştır. Nurdan, Ocak 2015'ten itibaren IBM Türk'te HR Professional olarak çalışmaktadır.

Program:

18.30 Panel (Öğrenci Konseyi Odası - Öğrenci Merkezi 1. Kat)

19.30 Tanışma ve İkram (Mezunlar Derneği Lokali - Öğrenci Merkezi 1. Kat)