Announcements

Turan Güneş Karşılaştırmalı Anayasa Hukuku Konferansı Anayasacılığın Yaygınlaşması ve Sınırları: Karşılaştırmalı İçgörüler

Author: Law School

 

 

Turan Güneş Karşılaştırmalı Anayasa Hukuku Konferansı

Anayasacılığın Yaygınlaşması ve Sınırları: Karşılaştırmalı İçgörüler

 

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Anayasa Hukuku Profesörü ve Dışişleri eski Bakanı Turan Güneş’in anısına ikinci Karşılaştırmalı Anayasa Hukuku konferansını düzenliyor. “Anayasacılığın Yaygınlaşması ve Sınırları: Karşılaştırmalı İçgörüler” başlıklı konferans, Koç Üniversitesi’nin Rumelifeneri kampüsü Kurucular Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konferans oturumlarının yorumculuğunu ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Ayata ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bertil Emrah Oder’in yapacağı etkinlikte, “Türkiye, Latin Amerika ve Arap Baharı Coğrafyasında Anayasa Yapıcılığı”, “Anayasacılığın Suistimali ve Araçsallaşması”, “Sahte Anayasacılık”, “Anayasaların ve Anayasa Mahkemelerinin İşlevi konuları ele alınacak. Florida State Üniversitesi, Lewis and Clark Üniversitesi, Hong Kong Çin Üniversitesi, ODTÜ ve Virginia Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin tebliğleriyle katkı sunacakları konferansta sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Not: Konferansta simültane çeviri yapılacaktır.

Tarih: 7 Mayıs 2015, Perşembe

Saat:

Açılış Konuşmaları : 10.00 – 10.30

1. Oturum : 10.30 – 12.45

2. Oturum : 14.00 -16.30

 

Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü Kurucular Salonu

TuranGunesPosterTR.pdf

TuranGunesPosterENG.pdf