Announcements

Yaz dönemi yarı zamanlı çalışma programı\Summer 2016 Work Study Program

Author: Scholarships Office

Değerli Öğretim Görevlilerimiz ve İdari Personelimiz,

2016 Yaz dönemi için öğrencilerimiz Çalışma Programı başvurularını 13-17 Haziran 2016 tarihleri arasında yapacaklardır.

Öğrenciler başvuruları sırasında kiminle çalışmak istediklerini, fakülte/idari birimleri ya da birim belirtmeksizin ne gibi işler yapabileceklerini yazacaklardır.

Sizler de aynı tarihlerde KUSIS sisteminde Work Study Program > Supervisors Center > Student Selection basamaklarını takip ederek başvuran öğrencilerin isimlerini liste halinde görebilecek ve seçebileceksiniz. Bu tarihten sonraki seçimleriniz 2016 Temmuz ayı için onaylanacaktır.

 Program başlama tarihi 20 Haziran 2016.

Bu sene program 20 Haziran’da başlayacağından dolayı öğrencileriniz için en fazla 10 saatlik bir çalışma planlayabilir ve onaylayabilirsiniz.  Temmuz ayında her zaman ki gibi 20 saat onaylanabilinecektir.

ÖNEMLİ NOT: Bir önceki döneminde birlikte çalıştığınız öğrenciyle/öğrencilerle bu dönem de çalışmak istiyorsanız yeniden sistemden seçmeniz gerekmektedir.

 Sistem, en fazla 2 öğrenci seçmenize müsaade edecektir.

 Daha fazla öğrenci talebiniz olduğunda Burslar Koordinatörlüğü ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. (dguven@ku.edu.trozgeerdogan@ku.edu.tr )

 Her ayın son haftasında öğrencinin kaç saat çalıştığının takibi ve ödemesini yapabilmek için KUSIS’ ten onay vermeniz gerekmektedir. Onay verilmeyen öğrenciler ödeme alamayacaklardır.

Onaylama yapmayan süpervizörlere hatırlatma maili gönderilecektir ve onaylamadığı sürece bu maili almaya devam edeceklerdir.

 → Onay alma sürecinde yaşadığımız sıkıntılardan dolayı ve SGK işlemlerinde gecikme yaşanmaması için ay sonlarında 2 defa onay vermeyen ya da geç onay veren süpervizörlerimizin öğrencileri sistemden silinecektir.

→ Onay vermediğinizde öğrencinin ödemesi bir sonraki ay telafi edilmeyecektir.

 Haziran ayı haricinde öğrencilerimizi ayda en fazla 20 saat çalıştırabileceksiniz. Bu çalışma karşılığında ayda en fazla 140 TL net ödeme alabileceklerdir. Bundan dolayı 20 veya daha az saati KUSIS’ te belirtmeniz gerekmektedir. Hiç çalışma yapmayan öğrenciler için sistemde çalışma kutusuna “0” yazıp onay butonuna basmanız gerekmektedir. Çalışmayan öğrencilerinizi sıfır yazıp onaylamanız gerekmektedir aksi takdirde çalışan öğrencileriniz de ücret alamazlar. Çalışan öğrencilerimiz “SSK İş Kazaları ve Meslek Hastalığı” sigortası kapsamına alınacaktır.

Öğrencilerimiz ücretli olarak sadece bir işte çalışabilir.  Başka işlere gönüllü olarak destek verebilirler.

Yabancı uyruklu öğrencilerimiz sigorta kapsamına alınamadığından sadece gönüllü olarak çalışabilecektir.

Work-Study yaz programı sadece lisans öğrencileri için geçerlidir.

Tüm destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

Burslar Koordinatörlüğü

 

.................................................................................................................................................................

 

Dear Academic and Administrative Staff,

We would like to inform you that, students will apply to the Work-Study program for the Spring 2016 semester between 13-17 June 2016, online through KUSIS.

They will indicate their preferred supervisors, departments/administrative units, and the duties they can perform.

Work-Study program will start on 20 June 2016.

Because the program will start at 20th of June for this period, You can confirm maximum 10 hours just for the June.

NOTE: If you would like to continue to work with a student that you’ve worked with during fall or summer semesters, you are kindly requested to select that student again through the system.

You will be able to select students inWork Study Program > Supervisors Center > Student Selection menu between  13-17 June 2016.

Before selecting any student, we kindly ask you to read the information entered by the students, to avoid any misunderstanding and inconvenience during the selection process.

The system permits the selection of at most two students.

If you require more than 2 students, please contact the Scholarships Office (dguven@ku.edu.tr>, ozgeerdogan@ku.edu.tr)

At the end of each month, you will receive a reminder e-mail to enter and confirm the actual work-hours of your students in KUSIS.

Each month, the system will send you a reminder e-mail for the work-hour approval. Please complete the approval of your work-study students within two days after you have received this notification. Nonapproved students’ work-hours are automatically set to  zero and they do not get any payment for that month. We stress that a payment for past month(s) is not possible under any circumstance. We kindly ask for your timely cooperation on the approval process for the benefit of the work-study students.

→ Because of the problems that occur in the confirmation period we will delete stundents of the supervisors that confirm working hours late or do not confirm twice.

→ If you do not confirm work hour of your Students, they are not going to get their payment as compensiation for next month.

Students are allowed to work a maximum of 20 hours per month (excluding the June) in the program  and the corresponding maximum net payment is limited by 140 TL. Please indicate the actual work-hours of your students (less than or max 20)  in KUSIS for each month. Work study students are covered under the SSK health insurance.

A student can get payment only for a single work-study duty. Any other work they contribute is considered as a volunteer work.

Please note that the work-study program is not available for foreign students at present.

Thank you for your support and cooperation throughout the program.

 

Regards,

Scholarships Office