Announcements

EkoPolitik sunar: Prof. Dr. Tolga Yarman'la "Enerji, Nükleer Enerji: Dünya ve Türkiye"

Author: Etkinlikler ve Gönüllü Projeler Ofisi

 

EkoPolitik Gururla Sunar!

 

Dönemin ikinci Gel & Öğren etkinliğinde konuğumuz Prof. Dr. Tolga Yarman'la "Enerji, Nükleer Enerji: Dünya ve Türkiye..." başlığı altında konuyu geçmişten günümüze tüm yönleriyle konuşacağız.

 

Tolga Yarman, 1963’de Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. Üniversite öğrenimini Fransa’da gördü; Institut National des Sciences Appliquées de Lyon Mühendislik Okulu’ndan, 1967’de mezun oldu. Doktora çalışmasını ABD’de yaptı; Massachusetts Institute of Technology’den, 1972’de “Bilim Doktoru” ünvanını aldı.

 

Dünyanın enerji ihtiyacı konusu yıllardır akademik çevrelerde ve uluslararası zirvelerde en çok konuşulan konulardan biri. Özellikle 2000 sonrası dönemde küreselleşmenin hızlanmasıyla toplumlar genelinde bu konuda bir farkındalık oluştuğunu söyleyebiliriz. Dünyanın enerjiye olan talebi, kaynakların dağılımı ve kullanımı ekonomistlerin, siyasetçilerin ve iş dünyasının radarında. Peki ya nükleer enerji?  Nükleer enerji gerçekten verimli mi, güvenli mi, ya da dünyanın buna ihtiyacı var mı? Yoksa bu politik bir seçim mi? Siyasal bağlamda, Türkiye'nin enerji ihtiyacı ve diğer ülkelere göre konumu nedir? 

Türkiye’nin nükleer enerji politikasına ilişkin tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı için sizleri etkinliğimize bekliyoruz!


 *Etkinliğimiz Univ101 kapsamındadır.

Tarih: 21 Kasım Pazartesi

Saat: 17:30

Yer: Kurucular Salonu

 

*This event will be held in Turkish.