Announcements

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) – Bayrağı Yakala 2018 Etkinliği

Bu yıl dördüncüsünün gerçekleşeceği yarışma, ülkemizde ve dünyada Siber Güvenlik Farkındalık Ayı olarak ilan edilen Ekim ayı içerisinde kamu kurumları, üniversiteler ve özel sektör kuruluşlarının teşkil ettiği takımların ücretsiz ve gönüllülük esasına göre katılımıyla gerçekleştirilmektedir.

 

CTF Yarışması bu yıl katılım talebinin daha iyi yönetilmesi ve etkinlik içeriğinin katılımcılara göre zenginleştirilebilmesi için ilk kez iki aşamada düzenlenecektir. Bu kapsamda, ön eleme niteliği taşıyacak ilk aşama, katılımcı sayısı sınırlaması olmaksızın 28-29 Eylül 2018 tarihlerinde internet üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir. Bu aşama sonunda ilk 45 sırayı alan takımlar, ikinci aşamada 31 Ekim 2018 tarihinde Sheraton Hotel/Ankara’da düzenlenecek olan ödüllü final yarışmasına yerinde katılım hakkı kazanacaktır.

 

Söz konusu final yarışmasını izlemek üzere 31 Ekim 2018 tarihinde etkinliğe katılacak misafir katılımcılar için bilgi teknolojileri ve siber güvenlik temalı mini yarışmalar da düzenlenecektir.

 

Katılımcı kurum ve kuruluşlarla üniversitelerin siber güvenlik alanındaki yetkinliklerini test etmelerini ve geliştirmelerini sağlamayı hedefleyen etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru bölümü https://ctf.stm.com.tr web sayfasında yer almaktadır.

 

İlgilerinize sunarız,

Araştırma Proje Geliştirme ve Teknoloji Transferi Direktörlüğü