Announcements

EvdeSalıCaz! Konserleri OTION-GUILLERMO BLINKER ile bu Salı akşamı devam ediyor! / HomeSalıCaz! going on this Tuesday evening with OTION-GUILLERMO BLINKER!

Author: SGKM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EvdeSalıCaz! konserleri devam ediyor! 

Bu Salı akşamı OTION-Guillermo Blinker'la birlikte EvdeSalıCaz!

28 Nisan Salı akşamı SGKM'nin instagram hesabından Amsterdam'dan canlı OTION-Guillermo Blinker konseri ile hep birlikteyiz. Kaçırmayın!

Saat: 20.00

Yer: Ev

#EvdeSalıCaz!

Biyografi:

OTION (Guillermo Blinker) Amsterdam'da yaşayan bir MC, şarkıcı / söz yazarı, şair ve dansçı.  Hip hop kültüründen, neo ruh müziğinden ve afro ritmlerinden esinlenerek, atalarının ve fütüristiklerin ortasında durarak o anda sihir yaratmayı amaçlıyor.

“Akıllı çocuklar çok derine dalmamayı bilirler ama ben meraklı olanım."


HomeSalıCaz! concerts are going on! 

This Tuesday evening is with Elif Çağlar # At HomeSalıCaz! On Tuesday evening, April 14 at 20:00, together with the live Elif Çağlar concert from SGKM's Instagram account, at HomeSalıCaz!
It is 20.00 o'clock
Location: Home

This Tuesday evening, OTION-Guillermo Blinker @HomeSalıCaz!

On April 28 Tuesday evening, OTION-Guillermo Blinker from Amsterdam will be live on SGKM's Instagram account. Don't miss it!

Time : 8 pm

Location: Home

#HomeSalıCaz!

Bio: 

OTION is an MC singer/songwriter/poet and dancer born and raised in Amsterdam. Inspired by hip hop, neo soul, and afro beats he finds himself standing in the middle of the ancestral and the futuristic as he aims to create magic in the moment.

"Smart boys know not to dive too deep, but I'm a curious one"