Announcements

COVID-19 salgını sırasında öğrenci misiniz? Sesinizi duyurun! / Student during the COVID-19 epidemic? Make yourself heard!

Author: KUSOM

DAVET

 

KONU: COVID-19 salgını ile nasıl başa çıktığınız konusunda bizi bilgilendirmek için bir hafta

Daha!

For an English version, please see below

 

Sevgili öğrencilerimiz,

 

COVID-19 salgını, öğrencilerin yaşamında büyük bir etki yarattı. Eğitim programları ve sınavlar yeniden düzenlendi, öğrenci etkinlikleri iptal edildi, öğrencilerin çalıştıkları işler durduruldu.

 

Bu süreçte COVID-19 salgının öğrenci yaşamı üzerindeki etkisini anlamak isiyoruz. Şu ana kadar bu çalışmaya 225 öğrenci katıldı. Katılmak için hala şansınız var.

Bağlantıya tıklayın https://uantwerpen.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_3IeZnzySVvMSiVv ve salgının sizi nasıl etkilediği konusunda bizi bilgilendirin.

 

Bu uluslararası çalışma hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir: https://www.uantwerpen.be/en/research-groups/centre-population-family-health/research2/covid-19-internation/

 

İyi dileklerimizle,

 

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi

Halk Sağlığı Anabilim Dalı

 

 

INVITATION

 

SUBJECT: One more week to let us know how you are coping with the COVID-19 outbreak!

 

Dear students,

The COVID-19 outbreak has had a major impact on student life. Study programs and exams were re-organized, student activities were cancelled, student jobs were terminated, and much more.

 

We would like to understand the impact of the COVID-19 outbreak on student life. Up to now, 225 students participated in this study. You still have a chance to join. Click on this link https://uantwerpen.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_3IeZnzySVvMSiVv and let us know how it affected your studies and your daily life.

 

More information about this international study can be found through the following link:

https://www.uantwerpen.be/en/research-groups/centre-population-family-health/research2/covid-19-internation/

 

Best regards

Department of Public Health

Koç University School of Medicine