Announcements

ANAMED'den Haberler | News from ANAMED

Author: ANAMED

 


07.07.2020

ANAMED'den İki Yeni Burs

DAI-ANAMED Doktora Sonrası Çevresel Arkeoloji araştırma bursu ve Jeomekansal veri yönetimi ve veri bilimleri doktora sonrası bursu başvuruları bekliyor. 

DAI-ANAMED Doktora Sonrası Çevresel Arkeoloji araştırma bursu arkeobotani antrakoloji, çevresel modelleme ve ilgili yaklaşımları kullanarak Anadolu'nun çevresel arkeolojisi üzerine araştırmaları destekleyecek. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Jeomekansal veri yönetimi ve veri bilimleri doktora sonrası bursu sahiplerinin birincil sorumluluğu ise halihazırda var olan bağlantılı, çok aşamalı ve çok ölçekli araştırma veri kümeleri için etkileşimli araştırma araçlarının ve veri altyapısının geliştirilmesine yardımcı olmak olacaktır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.


Two New Fellowships from ANAMED

DAI-ANAMED Joint fellowships in Environmental Archeology for Post- Doctoral scholars and the post-doctoral fellowships in geospatial and/or data sciences are now available.

DAI-ANAMED Joint fellowships will support research on the environmental archaeology of Anatolia using approaches such as archaeobotany, anthracology, environmental modelling, and related specializations. For more information click here.

The post-doctoral fellowships holder primary responsibility will be to help develop interactive research tools and the underlying data infrastructure for a linked set of multiperiod and multi-scalar research datasets currently siloed in separate repositories. For more information click here. 

Yeni akademik dönem bursiyerleri belli oldu! 


2020-2021 ANAMED Bursiyerleri listesi için 
buraya tıklayınız.

New academic term fellows are announced!

Click here for the full list of 2020-2021 ANAMED Fellows. 


 

ANAMED Library Podcast

ANAMED Kütüphanesi Podcast yayınlarına başladı! 

ANAMED Kütüphanesi ekibi, kütüphanecilerin, arşivcilerin, kullanıcıların bir araya gelip, meslekleri, araştırmaları, meraklarıyla ilgili paylaşmak istedikleri çeşitli konular üzerinde konuştukları  "ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest" yayınını buradan dinleyebilirsiniz.

 

 

ANAMED Kütüphane Konuşmaları

"Diyar-ı Rumdan Hikâyeler"

Buket Kitapçı Bayrı

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) Kütüphanesi ile Tarih Vakfı'nın ortaklaşa olarak düzenlediği "ANAMED Kütüphane Konuşmaları," 7 Temmuz 2020 Salı günü Buket Kitapçı Bayrı (Koç Üniversitesi, GABAM) ile devam ediyor. Konuşmanın moderatörlüğünü Koç Üniversitesi'nden Haris Theodorelis-Rigas üstleniyor.

Mevcut koşullar nedeniyle bu konuşma çevrimiçi olarak yapılacaktır. Kayıt olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Konuşmanın dili Türkçe'dir.

Ayrıntılı bilgi için 
tıklayınız.

  

ANAMED Osmanlıca Yaz Programı başladı!

Dört hafta boyunca derslerin canlı yayın olarak yapılacağı yoğun bir çevrimiçi program olarak tekrar düzenlenen ANAMED Osmanlıca Yaz Programı bugün başladı! 

ANAMED Ottoman Summer Program started!

ANAMED Ottoman Summer Program, which has been revised as a concentrated four-week online program with synchronous (live) instruction, started today! 

 

 

 
>> Bizi takip edin! Follow us! <<
Facebook | Twitter | Instagram | Linkedin | Youtube