Announcements

ANAMED'den Haberler (Kasım 2020) | News from ANAMED (November 2020)

Author: ANAMED


 

Başvurular Açıldı! 

Eylül'den itibaren ANAMED tarafından sunulan SARAT'ın "Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması" Online Programı kültür varlıklarıyla bağlantılı alanlarda çalışan ve tercihen arkeoloji, müzecilik, sanat tarihi, kültürel miras, tarih, konservasyon, mimarlık, şehir planlama, turizm gibi konularda eğitim almış profesyonellerin bilgi ve kapasitelerini arttırmayı hedeflemektedir.

Online Programın içeriği Ankara İngiliz Arkeoloji Enstitüsü (BIAA) yönetimindeki SARAT projesi (Safeguarding Archaeological Assets of Turkey) tarafından, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ve Uluslararası Müzeler Konseyi İngiltere Şubesi (ICOM UK) işbirliğiyle hazırlanmıştır. Program, Koç Üniversitesi Online Programlar tarafından sağlanan uzaktan erişim platformu üzerinden sunulmaktadır.

Program ücretsizdir ve eğitim dili Türkçe'dir.

Son başvuru tarihi 8 Kasım'dır (Türkiye saatiyle 23:59). Başvurular ve program hakkında detaylı bilgiyi
 web sitemizde bulabilirsiniz. 

Aaron Tugendhaft'ın yeni kitabı üzerine bir tartışma

23 Kasım 2020, Pazartesi günü Türkiye saatiyle 18:30'da Christiane Gruber, Ömür Harmanşah ve "The Idols of ISIS" kitabının yazarı Aaaron Tugendhaft ANAMED çatısı altında bir araya geliyor. İngilizce olarak Zoom üzerinden gerçekleşecek olan konuşma hakkında daha fazla bilgi ve kayıt linki için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Etkinliğin Facebook linkine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Aaaron Tugendhaft'ın yeni kitabını Homer Kitapevleri'nden temin edebilirsiniz.


A discussion of Aaron Tugendhaft's new book 

ANAMED's online book talk event titled "Iconoclasm, Then and Now" will be held on 23 November 2020, Monday at 18:30 (Turkey local time), where Aaron Tugendhaft's new book "The Idols of ISIS: From Assyria to the Internet" will be discussed by Christiane Gruber, Ömür Harmanşah and Aaaron Tugendhaft. The book talk will be in English. For more information and to register visit 
our website. Click here for the Facebook link of the event.

You can find Aaron Tugendhaft's new book in Homer Bookstores. 

Sanal Turlar

Oturduğunuz yerden sergi gezmeye ne dersiniz? Sergilerimizin sanal turlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Virtual Tours


You can visit virtual tours of our exhibitions via the link from the comfort of your home. 

 
 
 
>> Bizi takip edin! Follow us! <<