Announcements

SARAT Projesi“ Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” Online Programı | Yeni Dönem: 1 Aralık 2020-1 Şubat 2021

Author: ANAMED

 

SARAT Projesi “Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” Online Programı


Eylül'den ANAMED tarafından sunulan Sarat Projesi "Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması" Online Sertifika Programı’nın yeni dönem başvuruları için son günler!

 

"Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” Online Programı’nın içeriği Ankara İngiliz Arkeoloji Enstitüsü (BIAA) yönetimindeki SARAT projesi (Safeguarding Archaeological Assets of Turkey) tarafından, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ve Uluslararası Müzeler Konseyi İngiltere Şubesi (ICOM UK) işbirliğiyle hazırlanmıştır. SARAT projesi, “Eğitim, Beceri Geliştirme ve Farkındalık Yaratma” kategorisinde 2020 Europa Nostra Ödülü’ne ve Avrupa Arkeologlar Birliği’nin 2020 Avrupa Miras Ödülleri’nde ikinciliğe layık görülmüştür. Program Koç Üniversitesi Online Programlar tarafından sağlanan uzaktan erişim platformu üzerinden sunulmaktadır.

“Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” Online Programı kültür varlıklarıyla bağlantılı alanlarda çalışan ve tercihen arkeoloji, müzecilik, sanat tarihi, kültürel miras, tarih, konservasyon, mimarlık, şehir planlama, turizm gibi konularda eğitim almış profesyonellerin bilgi ve kapasitelerini arttırmayı hedeflemektedir.Yeni Dönem: 1 Aralık 2020-1 Şubat 2021

Son Başvuru Tarihi: 8 Kasım 2020, 23:59 (Türkiye saatiyle)

Ücretsiz ve Türkçe! Dönem kontenjanı 500 kişiyle sınırlıdır. Başvuru ve program hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.