Announcements

General Faculty Meeting on March, 4

Author: Umran İnan

Sevgili Öğretim Üyeleri,

Sizlerle en son toplantımızı yapmış olduğumuz 2 Ekim 2009 tarihinden bu zamana yaklaşık beş aylık bir süre geçti. Bu süre içerisinde sizleri ve üniversitemizi daha yakından tanıma fırsatı buldum ve üniversitemizi çeşitli alanlarda daha iyiye taşıyabilecek girişimlerimizi sizlerin de yardımları ile gerçekleştirmeye  başladık. Bu kısa sürede yapılanları sizlere ilk elden anlatmak, ve bundan sonraki girişimlerimiz için heyecanımı sizlerle paylaşmak ve  her konuda sizlerin görüşlerini almak üzere 4 Mart 2010 Perşembe günü saat 16:30'da Sevgi Gönül Oditoryumunda bir genel toplantı düzenlenmiştir.   

Toplantı sonrası her zamanki gibi bir kokteyl yapılacaktır.  Hepinizin katılımını kolaylaştırmak için şehire giden servisler de 19:00'da kalkmak üzere düzenlenecektir.  

Hepinizi görmek dileği ile sevgi ve iyilikler sunarım,

Umran İnan

REKTÖR

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear Faculty,

It has been five months since our last General Faculty Meeting on October 2, 2009. During this time, I was able to get acquainted with you and the university and, with your help, we have started to implement a number of initiatives to advance our institution in several areas.  In order to discuss   these initiatives, to share my excitement about upcoming initiatives, and to  hear your thoughts and suggestions about these and other matters, a new General Faculty Meeting has been organized for March 4th, 2010, to be held in the Sevgi Gönül Auditorium at 4:30pm.  

There will be a cocktail gathering after the meeting and bus service to the city will be available departing at 7:00 pm to make it easier for you to attend.   

I look forward to seeing all of you at the meeting.   Best wishes and regards.  

--Umran Inan

PRESIDENT