Announcements

Evinizden Ekonomik Karar Deneylerine Katılın ve Para Kazanın! (YENİ)

Author: CASE

Evinizden Ekonomik Karar Deneylerine Katılın ve Para Kazanın! (YENİ)

Merhaba,

Ekonomi bölümünden Prof. Dr. Seda Ertaç Güler yürütücülüğünde bir dizi ekonomi deneyi gerçekleştirilecektir. Katılımınız karşılığında vereceğiniz kararların isabetliliğine, oyunlardaki performansınıza ve şansa bağlı olarak, değişen miktarlarda para ödülü kazanacaksınız (Kazançlar ₺10 - ₺ 120 aralığında değişecek olup ortalama kazancın 50 TL civarında olması beklenmektedir). Ayrıca bilimsel bir çalışmaya katkıda bulunmuş olacaksınız.

Çalışmada sizden bilgisayar ortamında bazı bireysel kararlar vermeniz istenirken kazandığınız para miktarı bu kararlara ve şansa göre belirlenecektir. Kararlarınız ve kimliğiniz hiçbir zaman eşleştirilmeyecek, yani bilgileriniz gizli kalacaktır.

Deney yürütücüsü, deney oyunlarına ulaşacağınız linki sizinle Zoom oturumunda paylaşacaktır. Bu link aracılığıyla deney oyunlarının olduğun internet sayfasına erişeceksiniz. Oyunlar internet sayfası üzerinden devam ederken gerekli görülen durumlarda deney yürütücüsüne ve diğer katılımcılara ulaşmanız için Zoom oturumunda kalmanız gerekmektedir.

Çalışmaya katılım için gerekenler:

-          Katılımcının deney tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş bir Koç Üniversitesi öğrencisi (lisans, yüksek lisans veya doktora) olması ve ana dilinin Türkçe olması. 

-          Görüntülü görüşmeye uygun, masaüstü veya dizüstü bir bilgisayar (tablet veya cep telefonu ile katılım mümkün olmakla birlikte hem Zoom uygulaması hem internet sayfası aynı anda açık tutulacağı için bilgisayardan bağlanılması tavsiye edilir.)

-          Performans açısından güvenilir bir internet bağlantısı ve katılımcının yalnız başına bulunabileceği sessiz bir ortam (kulaklık kullanılması tavsiye edilir).

-          Deneye katılım sağlanacak (masaüstü/dizüstü) bilgisayarda Zoom uygulamasının bulunması tavsiye edilmekle birlikte şart değildir, Zoom oturumuna giriş yapmak yeterlidir.

Deneye katılmak isteyenler, öncesinde Google hesap girişi (herhangi bir Google hesabı değil, KU NetID hesabınız olmalı) yapmış oldukları herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden kayıt formunu  doldurarak katılmak istedikleri oturum tarihini seçebilirler. Oturumların yaklaşık 80 dk. sürmesi planlanmakta olup kaydolduğunuz oturuma ait Zoom davetiyesi oturum saatinden en az 2 saat önce e-posta yoluyla tarafınıza gönderilecektir.

Katılımınız için şimdiden teşekkürler!

Çalışma hakkında daha fazla bilgi almak için:

Prof. Dr. Seda Ertaç Güler: sertac@ku.edu.tr

Sündüz Divle: sdivle18@ku.edu.tr