Announcements

SEVGİ GÖNÜL KÜLTÜR MERKEZİ SUNAR: ETKİLEŞİMLİ KONSER DAVETİ

Author: SGKM

İstanbul Soundpainting Orkestra (ISPO) ile ‘yaratıcı loca’ etkileşimli konser

2012’de kurulan İstanbul Soundpainting Orkestra, Soundpainting işaret dilini kullanarak müzikte doğaçlama ve sahnede canlı kompozisyonlar yapan, müzikal ihtimalleri çoğaltmayı hedefleyen, izleyiciyi de daima performanslarının bir parçası haline getiren bir müzik topluluğudur. Performans repertuarında köklerden çağdaşa, deneysellikten izleyici katılımına kadar geniş bir yelpazede sahne performansları gerçekleştiren İSPO, hem işaret dilinin seyirci tarafından anlaşılabilirliği hem de beden perküsyonu aracılığıyla izleyicilere interaktif bir konser deneyimi sunar.

Etkileşimli KONSERde seyirci misin? Yoksa ‘zoom’ ile YARATICI LOCAda mısın?

İSPO etkileşimli konseri, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi instagram hesabından 16 Mart 2021 saat 21:00 itibariyle canlı yayında olacak. 

Katılımcı olmak için tıklayınız.

İSPO’nun online gerçekleşecek bu özel konserinde İNTERAKTİF bir şekilde, İSPO’ya ses-melodi-kelime-dans-beden perküsyonu yaparak fiilen katılabilirsiniz. Sizlerden gelecek yaratıcı elementleri de kompozisyonuna katacak olan İstanbul Soundpainting Orkestra, konserde sizi zoom projeksiyon ile görüyor, duyuyor ve birlikte doğaçlamalardan oyunlara, ortak hareketlerden sıralı seslere sizlerle ‘yaratıcı loca’ aracılığıyla ilişkileniyor. Yani yaratıcı locada olmak demek, o anda beraber canlı doğaçlama performans yapmak, orkestranın bir parçası olmak demek!

 

20 kişi ile sınırlı bu “yaratıcı locaya” katılmak ister misin?

Bu loca, sadece Koç Üniversitesi öğrencilerine açıktır. Müzik, orkestra, koro, dans, tiyatro kulübü üyeleri öncelikli olacaktır. Özel bir seçme ya da önkoşul aranmamaktadır. Eğer bir enstrüman çalıyorsanız enstrümanınızın ne olduğunu başvuruda belirtiniz ve enstrümanınızı locada yanınıza almayı unutmayınız. Sayı sınırı dolana kadar, ilk başvuranlardan başlayarak locada öğrencilerimize yer verilecektir.

Fikir verebilecek linkler: 

İSPO kısa tanıtım: https://youtu.be/I5m5O8vz6G8 

2016 Ç.A.K. konser kaydı: https://youtu.be/Ysckk5LTztE 

2019 Gitar Cafe konserinden görüntüler: https://youtu.be/5pxOEkebV0w