Announcements

2011 TÜBİTAK Ödülleri açıklandı - 2011 TÜBİTAK Awards announced

Author: Kurumsal İleişim - Corporate Communication

2011 TÜBİTAK Ödülleri açıklandı 

2011 TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü’ne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2011 yılında 1 Bilim Ödülü, 1 Özel Ödül ve 10 Teşvik Ödülü ile 1 TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi.

Koç Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Doç Dr. Kaan Güven de bu önemli ve prestijli değerlendirmede başarılarını kanıtladı. Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı Sosyal Bilimler dalında Bilim Ödülü ile onurlandırıldı. Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Kaan Güven de TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü’nü kazandı.

2011 TÜBİTAK Awards announced

TÜBİTAK Science, Special, Service and Incentive Awards and TÜBİTAK-TWAS Incentive Award evaluation process for 2011 came to an end. The Science Committee of TÜBİTAK decided to present 1 Science Award, 1 Special Award, 10 Incentive Award and 1 TÜBİTAK-TWAS Incentive Award.

 Koç University faculty members, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı and Dr. Kaan Güven, also proved their success at this important and prestigious evaluation. Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, faculty of Psychology Department, was honored by the Science Award in the Social Sciences category. Dr. Kaan Güven, Assistant Professor of Physics, received the TÜBİTAK-TWAS (Third World Academy of Sciences) Young Scientist Award in Physics.