Announcements

Çocuk Gelişimi Çalışmaları Grubu

Author: Aylin Küntay

 

 

Sevgili Anne/Baba,

Bebeğiniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? Bebeğinizin hareket gelişimi veya dikkat gelişimi hakkında hakkında neler biliyorsunuz? Peki bebeğiniz konuşmaya başlamadan önce onun gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bize ulaşın, birlikte öğrenelim.

Biz Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünde bir araştırma ekibi olarak olarak, 5-15 aylık yaş aralığındaki bebeklerin gelişimini takip eden çalışmalar yapıyoruz.

Bebekler, doğdukları andan itibaren devam eden bir sosyal ve zihinsel gelişim içindedirler; bu gelişimin hızı ve niteliği yıllardır dünyanın her yerindeki bilim insanlarını şaşırtmaktadır. Bizim de amacımız, daha bir yaşına bile basmamış bebeklerin gerçekten ne kadar çok şey bildiklerini ortaya çıkarmak.

 

Bebeğinizin yaşı şu an 6-8 ay aralığında ise,

Dört ay boyunca bebeğinizin gelişimini takip edeceğimiz çalışmalarımıza katılmak ve bebeğinizin aslında ne kadar çok şey bildiğine bizimle beraber hayret etmek isterseniz,           

Bebeğinizin gelişimini ölçeceğimiz testlerle onun becerilerini daha yakından tanımak ve onu daha iyi anlayabilme şansını yakalamak için,

31 Aralık 2011’e kadar,

Bize ulaşın!

 

Çalışmalarımıza katılanlardan hiçbir ücret talep etmiyor; bebeğinize kendi ismine hazırlanmış bir kitap, anne-babaya da bebeğinizin gelişimi konusunda bilgilendirici bir broşür ile dört ay boyunca çeşitli hediyeler veriyoruz. Çalışmalarımıza katılmak için yapmanız gereken tek şey; bebeğinizle beraber, bebeğiniz 8, 10 ve 12 aylık iken üç defaya mahsus olmak üzere birer saatliğine Koç Üniversitesi’nde bizim misafirimiz olmanız. Koç Üniversitesi’ne bu geliş ve gidişleriniz tarafımızca kolaylaştırılacaktır. Ayrıca, kabul ederseniz bebeğiniz 9 aylık iken biz de sizi evinizde ziyaret etmek isteriz.

Projelerimize katılmak veya proje hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere bize cocukgelisim@ku.edu.tr adresinden ulaşabilir, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümündeki 0212-338-1892 (proje ofisi) numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz (sizi geri arayabilmemiz için bilgilerinizi numaramıza sesli mesaj olarak da bırakabilirsiniz). Bize gönderdiğiniz e-postanızda size ulaşabilecegimiz bir telefon numarasının yanında çocuğunuzun gün-ay-yıl olarak doğum tarihi, cinsiyeti ve ismini yazarsanız çok memnun oluruz. Çocuğunuzun bilgileri veritabanımıza kaydedildikten sonra çocuğunuzun yaş aralığına uygun bir çalışma için sizi okulumuza davet edebiliriz. İlginiz için teşekkür ederiz.


Koç Üniversitesi, Çocuk Gelişimi Çalışmaları Grubu (Rumelifeneri Yolu, 34450, Sarıyer, Istanbul)

 

İş Telefonu

E-Posta

Nazlı Altınok

Koç Üniversitesi

Psikoloji Bölümü

Araştırma ve Öğretim Görevlisi

0-212-338 1892

naltinok@ku.edu.tr

Özge Savaş

Koç Üniversitesi

Psikoloji Bölümü

Araştırma ve Öğretim Görevlisi

0-212-338 1892

osavas@ku.edu.tr

 

 

 

            İş Telefonu

               E-posta

Profesör Dr.

Aylin Küntay

Psikoloji Bölümü

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

         0-212-338 1409

       akuntay@ku.edu.tr

 

bebek_gelisimi_ilan.pdf