Announcements

KUEMT: PwC Türkiye Başkanı ve TUSIAD Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes Koç Üniversitesi'nde!

Author: KUEMT

PwC Türkiye Başkanı ve TUSIAD Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes Koç Üniversitesi'nde!

Bağımsız denetim, vergi ve mali hukuk danışmanlığında dünya liderlerinden olan PricewaterhouseCoopers’ın 1998’den beri Türkiye Başkanlığı’nı ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni yönetim kurulunda sayman üye olarak rol alan Cansen Başaran-Symes 31 Mart Çarşamba günü liderlik ve çalışma hayatı üzerine olan deneyimlerini Koç Üniversitesi öğrencileri ile paylaşacak.

İlgilenen herkesi 31 Mart 2010, Çarşamba 17.30’da CAS B07’ye bekliyoruz.

 

- KUEMT

------------------------------------------------------------------------------------- 

Cansen Başaran Symes Hakkında

Cansen Başaran Symes, Kadıköy Kız Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1981 yılında mezun olduktan sonra kuruluş aşamasında Pricewaterhouse Türkiye’ye katıldı. İstanbul ofisinin yanı sıra, 1983-1984’te Kopenhag ofisinde ve 1989-1990 yıllarında Londra ofisinde kıdemli müdür olarak görev yaptı. 1990’da İstanbul'a döndükten sonra şirketin ortaklığına kabul edilen ilk Türk ve en genç ortak oldu. 1998’den bu yana PricewaterhouseCoopers Türkiye Başkanı ve ülke faaliyetlerinden sorumlu kıdemli ortak olarak görevini yürüten Cansen Başaran Symes, aynı zamanda 2005 yılından beri şirketin Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi.

Cansen Başaran Symes, Dünya Ekonomi Forumu tarafından 'Geleceğin Global Liderleri' programına seçilerek 2000 yılı 'Geleceğin Global Lideri' unvanını aldı. 2000'de ise yine Dünya Gazetesi tarafından 'Danışmanlık Sektöründe En Başarılı İş Kadını' ödülü verildi.

Evli ve bir çocuk annesi olan Cansen Başaran Symes, TÜSİAD Yönetim Kurulu’nda Sayman Üye olarak görev yapmaktadır.