Announcements

Koc Munazara Basaridan Basariya Kosmaya Devam Ediyor!

Author: Munazara Kulubu

 

Koç Üniversitesi Münazara Kulübü,an itibarıyle Bahar 2010 döneminde katıldığı her turnuvadan en az bir kupayla dönmeyi başararak eşsiz bir form grafiğine imza atmaya devam ediyor.

20-21-22 Şubat'ta Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen "Pamukkale Üniversitesi 4. Türkiye Münazara Turnuvası"nda, Koç Münazara'dan Arda Gitmez jüri panel başkanlığı, İsmail Cem Hot is panel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Turnuvada, Ozan Mert Öndeş ve Banu Özbek'ten oluşan "Koç A" takımı sıralama turları birincisi olarak çeyrek finale yükselirken, Ozan Mert Öndeş turnuvanın en iyi konuşmacısı, Banu Özbek ise en iyi 4. konuşmacısı seçilmiştir.

26-27-28 Şubat'ta Belgrad'da düzenlenen "Belgrade Open Debating Championship" te Can Talaz ve Faruk Aktay'dan oluşan "Koç A" takımı, sıralama turlarında dokuzuncu olarak yarı finali çok az bir farkla kaçırmıştır. Koç Üniversitesi'nden Ozan Mert Öndeş ise turnuvanın final maçında jürilik yaparak bir yurtdışı turnuvasında final jüriliği yapan ilk Türk olma başarısını göstermiştir.

6-7-8 Mart'ta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde düzenlenen "Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Münazara Şampiyonası"nda, Can Talaz jüri panel başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Turnuvada, İsmail Cem Hot ve Berkay Özlüdil'den oluşan "Koç A" takımı sıralama turları birincisi olarak final oynama başarısı gösterirken, İsmail Cem Hot turnuvanın en iyi konuşmacısı, Berkay Özlüdil ise en iyi 5. konuşmacı seçilmiştir.

27-28-29 Mart'ta Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen "Bilkent Open 2010 Münazara Turnuvası"nda ise, turnuva finalinde konuşan 8 konuşmacıdan 5'inin Koç Münazara'dan olması Koç Üniversitesi Münazara Kulübü için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur. "Koç A" takımından Ozan Mert Öndeş ve Can Talaz'ın, "Koç B" takımından Berkay Özlüdil ve Banu Özbek'in, "Kadrolular A" takımından Arda Gitmez'in finale çıktığı turnuvada, Koç A takımı şampiyon olurken Ozan Mert Öndeş turnuvanın en iyi konuşmacısı, Can Talaz dördüncü, Arda Gitmez ise yedinci en iyi konuşmacı seçilmişlerdir.

Koç Üniversitesi Münazara Kulübü olarak tüm arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Yeni başarı haberleriyle görüşmek üzere...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koç University Debating Club received a total of one championship, three best speaker awards and three finalist awards in the tournaments it has attended in Spring 2010 so far. Also, three of Koç Debate members were included in the judging panels of these tournaments, in addition to numerous Koç Debate members judging in the finals of these tournaments. We would like to congratulate all Koç Debate members and wish a continuation in their success.