Announcements

Sempozyum: 5. Uluslararası İstanbul Çocuk Kalp ve Damar Hastalıklarında Biyomühendislik Yaklaşımları

Author: College of Engineering

Sempozyum: 5. Uluslararası İstanbul Çocuk Kalp ve Damar Hastalıklarında Biyomühendislik Yaklaşımları

 

Koç Üniversitesi Mühendislik ve Tıp Fakulteleri ve PennState Children’s Hospital tarafından düzenlenecek ‘5. Uluslararası İstanbul Çocuk Kalp ve Damar Hastalıklarında Biyomühendislik Yaklaşımları’ başlıklı sempozyum, 21 Aralık 2012 Cuma günü Rumelifeneri kampüsü Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Oturum başkanlığını Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Kerem Pekkan ve Penn State Hershey Pediatrik Kardiyovasküler Araştırma Merkezi’nden Profesör Akif Ündar’ın ortak yapacağı sempozyuma Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Mehmet A. Ağırbaşlı, Medipol Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Atıf Akçevin, Başkent Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Ayda Türköz ve Mehmet Akif hastanesi’nden Hakan Ceyran ve Ender Ödemiş de  katılacak.

 

Sempozyumda, pediyatrik kardiyovasküler araştırmaların ABC’si, Hesaplamalı akışkanlar mekaniğinin tıbbi uygulamaları, Multidisipliner Takım Yaklaşımının Önemi, Gelişmiş sonuçlar için Metod ve Teknikler” ile güncel biyomühendislik uygulamalarına da değinilecek.

 

 

Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsü Sevgi Gönül Kültür Merkezi

Tarih: 21.12.2012, Cuma

Saat: 09.00 – 18.00