Announcements

Arayışa son, 1 milyondan fazla dijital görüntü artık elinizin altında/ Stop searching, over 1 million digital images are at your fingerprints.

Author: Suna Kıraç Kütüphanesi

Değerli Kütüphane Kullanıcıları,

2013 yılının başlaması ile beraber Kütüphanemiz ArtSTOR Digital Library veri tabanını erişiminize sunmuştur.

Bu veri tabanı ile ilgili kısa bilgi aşağıda yer almaktadır. Ayrıca ikinci dönemde bu ve diğer yeni veri tabanlarıyla ilgili eğitim programlarımıza Web sayfamızdan erişebilirsiniz.

Suna Kıraç Kütüphanesi

ArtSTOR Digital Library

ARTstor,  sanat ve diğer alanlarda öğretim ve öğrenimi geliştirmek için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ARTstor seçkin müzelerdeki; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 1.4 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir. Uluslar arası müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, sanatçılardan, sanatçı vakıflarından, akademisyenlerden temin edilmiş, sanat ve bilim konulu yüzlerce muhteşem koleksiyona erişilebilir.

http://www.artstor.org/index.shtml

-----------------------------------------------------------------

Dear Library Users,

We would like to gladly inform you that the Library provides access to ArtSTOR Digital Library database for 2013. Short introduction of this database is given below.  

Training courses will be announced soon on the Library’s Web site.

Suna Kıraç Library

ArtSTOR Digital Library

The ARTstor Digital Library is a nonprofit resource that provides more than 1.4 million digital images in the arts, architecture, humanities, and sciences with an accessible suite of software tools for teaching and research. Our community-built collections comprise contributions from outstanding international museums, photographers, libraries, scholars, photo archives, and artists and artists' estates

http://www.artstor.org/index.shtml