Announcements

It's time to apply for 2013-2014 Erasmus and Global Exchange Free Slots! / 2013-2014 Erasmus ve Global Değişim Açık Kontenjanları için Başvurmanın tam zamanı!

Author: Office of International Programs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GLOBAL Exchange Free Slot Applications!

There are  truly excellent places left on our list of Global Exchange schools for next year.

The remaining slots fill up on a first come, first serve system, so make your plans now and do not miss this once-in-a-life time opportunity. 

To learn more about the remaining Global Exchange Free Slots, please contact the Office of International Programs at Student Center -3, B396 or check the OIP link http://oip.ku.edu.tr/

ERASMUS Exchange Applications!

Apply for 2013-2014 Erasmus Exchange Programs now for a chance to broaden your horizons & expand your academic skills!

Discover the world, challenge yourself and give yourself a chance to learn more about you, don’t forget, you even get paid by the EU for this great experience! 

The deadline for applications is 06 MARCH!

So, act fast and find out more about Erasmus Exchange Programs by contacting the Office of International Programs (located on -3, B396 of the Student Center).

 

 


 

GLOBAL Değişim Açık Kontenjan Başvuruları!

Global Değişim Partner listemizde halen başvurulmamış şahane partnerlerimiz var!

Açık Kontenjan Başvuruları’nda ilk gelen yeri kapar, dolayısıyla hayatınızda bir kere çıkacak bu fırsatı kaçırmayın ve planlarınızı yapın!

Açık Kontenjanlar hakkında daha fazla bilgi  için -3’deki Uluslar arası Değişim Programları Ofisi’ni ziyaret et veya OIP sayfasını kontrol et:   http://oip.ku.edu.tr/

ERASMUS Değişim Başvuruları:

2013-2014 Akademik Yılı,hem ufkunu genişletirken akademik bilgilerini de arttırmak için Erasmus Değişimine başvur!

Dünyayı tanı ve kendini daha iyi tanımak için kendine bu fırsatı ver! Unutma bu şahane deneyim için Avrupa Birliği bütçesinden ödeme alacaksın.

Başvuruların son tarihi 6 Mart!

Hızlı davran ve Erasmus Değişim Programları ile daha fazla bilgi için için -3’deki Uluslar arası Değişim Programları Ofisi’ni ziyaret et veya OIP sayfasını kontrol et:   http://oip.ku.edu.tr/