Announcements

Kültür Gezileri - Sultanahmet çevresi

Author: Mezunlar Derneği

                                                                        

                                                            KÜLTÜR GEZİSİ

                                                                  SULTANAHMET ÇEVRESİ

                                                                    18 Nisan 2010 ‑ Pazar

 

 Sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve sizlerden çok olumlu geri dönüşler aldığımız kültür gezilerimizin nisan ayındaki durağı Sultanahmet ve çevresi. Sultanahmet, İstanbul'un eşsiz tarihi dokusu içinde en önemli eserleri barındıran, turistlerin mutlak uğradığı bir bölge. Sultanahmet'de İstanbul'un geçmişini göreceğiz ve  bu kez ‘hocaların hocası’ bir rehberden;Ali Canip Olgunlu’dan dinleyeceğiz.

Buluşma Yeri ve Saati: Ayasofya Müzesi önü, Saat: 10.00,

 

Katılım ücreti: 55,00 TL

  

  • Öğle yemeği için Sultanahmet Köftecisi’ne gidilecektir. Yemek tur fiyatına dahil değildir. Gezi bitiminde  Cafer Ağa Medresei’nde çay-kahve ikramımızdır.

 

  • Rezervasyonlarınızı 16 Nisan 2010 Cuma günü (bugün) 0212 3383034 ‑ 0212 3383779 numaralı telefondan Dernek  Sekreterimiz Derya Kınay'a bildirmenizi rica ederiz.

 

  • Gezi tam gün yürüyerek yapılacaktır. Bu nedenle tura katılanların rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmelerini, mevsim koşullarına uygun giyinmelerini ve gezilecek bazı yerlerde gerekeceğinden  bayanların yanlarında başörtüsü bulundurmalarını rica ederiz.

  

Ali Canip Olgunlu

Mimar Sinan Üniversitesi Türkoloji Bölümü mezunu Olgunlu,  profesyonel olarak özel gruplara Anadolu’nun eşsiz kültürünü tanıtmaktadır.  Yayınlanmış birçok kitabı bulunan Olgunlu, ayrıca ‘Dinler Tarihi’ başlığı altında seminerler vermektedir. 

Yayınlamış Eserleri:

Motif Motif Anadolu

Yedi Tepe Anadolu

Anadolu’nın Düşünce Mimarları M.Ö. 6 – M.S. 15

Ana Tanrıça’dan Hazreti Mevlana’ya

Binbir Mevlana

SULTANAHMET_CEVRESI_-KULTUR_GEZISI-2.docx