Announcements

2013 Güz dönemi part time çalışma başvurularınız hk. (16-20 Eylül 2013)

Author: Scholarships&Work-Study Office

Sevgili öğrencilerimiz,

 

16-20 Eylül 2013 tarihleri arasında “Work-Study Programı”na KUAIS üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sabah saat 9:00 itibariyle sistem açılacaktır. Daha önce yaptığınız başvurular silineceği için tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir.

1 Ekim 2013 tarihi itibariyle program başlayacaktır.

WS saatlik ücretiniz 6 TL olmuştur. 20 saat karşılığında ay sonlarında 120 TL alabileceksiniz.

WS ödemeriniz her ayın son günü Yapı Kredi Bankası hesaplarınıza yatırılacaktır.

Lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumadan direkt başvuru yapmayınız!!

 

Başvurular şu şekilde olacaktır:

-          KUAIS/Work-Study/apply kısmına giriniz.

-          Lütfen ilk önce açıklamaları okuyunuz.

-          Daha önce çalıştıysanız  ve bir SSK numaranız var ise lütfen giriniz ve Kaydet tuşuna basınız.

-          Yok ise: Ailenizden dolayı sağlık işlemlerinizi yaptırdığınız kurumu seçin ve kaydet tuşuna basarak devam edin.

-          Şimdi çalışmak istediğiniz birimi seçebilirsiniz. İki idari birim ve iki akademik birim secebilme imkanınız vardır. (bu secimleriniz sonucu tek bir yerde çalışacabileceksiniz)(Lütfen sondaki yıldızlı açıklamaları okuyunuz)

-          Sectiğiniz birimde özellikle çalışmak istediğiniz hoca veya yapmak istediğiniz iş var ise mutlaka açıklama bölümünü doldurunuz. Ya da özelliklerinizi yazabilirsiniz. Bunu küçük bir iş başvurusu gibi de düşünebilirsiniz.

-          Herhangi bir birim ya da iş tercihiniz yok ise en alttaki “bir tercihim yok”u işaretleyerek kaydet tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

-          Diğer açılan sayfada başvuru durumunuz “beklemede” olarak görünecektir.

-          Bundan sonra mail adresinize kabul ya da red olarak mail gönderilecektir.

-          Kabul edilirseniz size gönderilecek mailde adınıza özel düzenlenmiş 2 formun mutlaka çıktısını alıp bana 4 Ekim Cuma gününe kadar getirmeniz gerekmektedir.

-          Başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek istediğinizde KUAIS/WS/apply kısmına girebilirsiniz.

-          Ödeme alacak RA ve mentorların (Eylül ayında başvuru yapan mentorlar tekrar başvuru yapacak) mutlaka başvuru yapması gerekiyor.

 

**Çalışma burs programı kapsamında çalışacak her öğrenciye “İş Kazaları ve Meslek Hastalığı Sigortası” yapılması zorunludur..

**Başvurular lisans öğrencileri için geçerlidir.

**Bir hocanın yanınıda TA olarak çalışacaksanız mutlaka o hocanın bulunduğu fakülteyi akademik birimlerden seçmeniz gerekiyor.

**Diğer tüm idari birimlerde çalışma isteğiniz için idari birimlerden bir yer seçmeniz gerekiyor.

Mesala okul tanıtımları için Public Relations, KOLT için Office of Teaching&Learning, CIT için Computors&Info Technology , Mali işler için Office of Comptroller gibi ofisleri seçebilirsiniz.

**Herhangi bir fakültede idari olarak asistanların yanında çalışmak istiyorsanız mutlaka idari birimlerden çalışmak istediğiniz fakülteyi seçmeniz gerekiyor. Başvuru yaparken TA olmak için mutlaka akademik taraftan fakülte seçmeniz gerekiyor. Lütfen bu ayrıntıyı dikkate alınız.

**Spor Salonunda çalışmak istiyorsanız akademik birimlerden CSSHyi secip açıklamaya mutlaka çalışmak istediğiniz spor hocanızın ismini yazmanız gerekiyor.

**Seçildiğinizde sistem size mail gönderecektir, bu mailden sonra mutlaka seçildiğiniz birime ya da çalışacağınız hocanızın yanına gitmeniz, çalışacağınız zamanları organize etmeniz gerekmektedir. Size gönderilen evrakları tarafımıza ilettikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Toplam çalışma saatiniz aylık 20, alacağınız maksimum ücrette 120 TL’dir.

**Burslar Koordinatörlüğü her ay sonunda çalıştığınız birim veya hocanıza o ay kaç saat çalıştığınızı sistem üzerinden teyit ederek sizlere 20 veya daha az saat ödeme yapabilecektir.

Başarılı bir dönem dilerim.

 

Derya GUVEN

Scholarships Coordinator

e-mail: dguven@ku.edu.tr