Announcements

Fransa'da Yüksek Öğrenim Bilgilendirme Toplantısı

Author: career@ku.edu.tr

 

Fransa'da İngilizce Master programlarını tanıtmak, başvuru ve kayıt prosedürleri hakkında öğrencileri bilgilendirmek için Fransa'dan bir uzman seminer düzenlemek üzere okulumuza gelecektir. 
Fransa'daki bir çok işletme fakültesi süreleri bir ile iki yıl arasında değişen İngilizce master programları sunmaktadır. Fransa'daki İngilizce Master programlarının avantajları 7500 EURO  – 9000 EURO arasında değişen eğitim ücretleri ile İngiltere'deki muadillerine göre çok daha ekonomik olması, İngilizce master yaparken öğrencilerin Fransızca öğrenme veya Fransızcalarını geliştirme imkanı bulmaları,
Fransız devletinin yabancı öğrencilere sunduğu 'konaklama yardımı' (kiranın bir kısmının öğrencilere geri ödenmesi) ekonomik yaşam maliyetleri, Master sırasında çalışma ve sonrasında Fransa'da staj yapma imkanı, Schengen Vize oturumu ile tüm Avrupa'da yeni bir vize almadan seyahat imkanı başlıca avantajlarıdır.

Fransa'da İngilizce Master programlarını tanıtmak, başvuru ve kayıt prosedürleri hakkında öğrencileri bilgilendirmek için Fransa'dan bir uzman seminer düzenlemek üzere okulumuza gelecektir. 

Fransa'daki birçok işletme fakültesi süreleri bir ile iki yıl arasında değişen İngilizce master programları sunmaktadır. Fransa'daki İngilizce Master programlarının avantajları 7500 EURO  – 9000 EURO arasında değişen eğitim ücretleri ile İngiltere'deki muadillerine göre çok daha ekonomik olması, İngilizce master yaparken öğrencilerin Fransızca öğrenme veya Fransızcalarını geliştirme imkanı bulmaları,Fransız devletinin yabancı öğrencilere sunduğu 'konaklama yardımı' (kiranın bir kısmının öğrencilere geri ödenmesi) ekonomik yaşam maliyetleri, Master sırasında çalışma ve sonrasında Fransa'da staj yapma imkanı, Schengen Vize oturumu ile tüm Avrupa'da yeni bir vize almadan seyahat imkanı başlıca avantajlarıdır.

12 Şubat Çarşamba
15:00-16:00
Öğrenci Merkezi -3 B390 (Camekanlı toplantı odası)

Katılım sınırlıdır, lütfen KUcareelink üzerinden kayıt yaptırın.
https://koc-csm.symplicity.com/students/index.php?ss=ws&_ksl=1&mode=list&s=event 

Fransa_Yuksek_Ogrenim_Olanaklari.pdf