Announcements

SALON'a bekleriz!

Author: Student Activities & Volunteer Projects Office

Koç Üniversitesi Oyuncuları "Salon" oyunu ile 14 NİSAN PAZARTESİ Tiyatro Festivali'nde!

Tiyatro Kulübü tarafından Aygaz ana sponsorluğunda organize edilen 13. Tiyatro Günleri kapılarını Koç Üniversitesi Oyuncuları'nın "Salon" isimli oyunu ile açıyor!
 

Tarih: 14 Nisan Pazartesi

 Yer: SGKM

Kokteyl: 19:00 / Sgkm Fuaye

Oyun: 20:00 

 


SALON Oyunu Hakkında:

Oyuncular: Bahar Arapkirli, Deniz Bensusan, Aybüke Bilgin, Laden Bulut, Selim Erkmen, Doğancan Heperler, Sonat Kaymaz, Yağmur Deniz Kısa, Duygu Peker, Betül Deniz Şahin, Nehir Aysıla Şahin, Ece Zeynep Taşkın, Elif Tuğçe Yasin.

 

Yönetmen: Volkan M. Sarıöz

Süpervizör: Hayati Çitaklar 

Süre: 110 dk.

Perde: 2

Yazar: Jean Genet adlı Fransız metin yazarının "Balkon" isimli oyunundan uyarlama

 

Kostüm Tasarım: Gaye Kızılışık & Zeynep Yazıcıoğlu 

Dekor: Zeki İlyas Kızılışık

Işık Tasarım-Kumanda: Çetin Tunca, Ceyda Akartuna

Ses Kumanda: Osman Abanoz

Müzik: Pelin Tunç

 

Oyun: Zaman ve yer kavramlarına bağlı kalmaksızın, toplumların adeta üzerine kurulduğu üç büyük unsur olan din, adalet ve ordunun bir devrim ortamında temellerinin sağlamlığını sorgulatan bir oyun Salon. Halk onlara koşulsuzca sırtlarını dayamalı mı yoksa, asıl güvenilmemesi gereken onlar mı? Olayların büyük bir kısmının geçmekte olduğu Bayan Irma’nın ilüzyon evine gelen müşteriler kendi zavallılıklarından sıyrılarak, kbir ve güç kisvesi altında olmak istedikleri kişilere dönüşürler. Öyle ki bu kişiler yalnızca bu evin kendi gerçekliği içerisinde hayat bulabilmektedir. Ne var ki, evden kaçan fahişelerden bir olan Chantal’ın simgesi haline geldiği bir ayaklanma tüm dengeleri altüst eder. Evin duvarlarının ötesindeki bu kaotik atmosfer sebebiyle, ev halkı endişeli bir şekilde polis şefinin gelmesini beklemektedir. Olayların sonuca doğru ilerlemesiyle beraber, Irma’nın eviyle birlikte onun dünyasına adım atan herkesin ve size sunulan tüm hayallerin yükselişine tanık olacaksınız.

***

The play will be held in Turkish.