Announcements

"Sersefil Müzikali" Tiyatro Günleri'nde!

Author: Student Activities & Volunteer Projects Office

SERSEFİL MÜZİKALİ


"Aşk mı bağımlılıktır, yoksa bağımlılık mı aşktır?"

 

Tarih: 16 Nisan Çarşamba

Yer: SGKM

Saat: 20:00

 

Tiyatro Sahnekarlar'ın yeni prodüksiyonu SERSEFİL MÜZİKALİ, eroinman iki gencin tutkulu aşkını anlatıyor. Adeta zombiye dönüşen Martin ve Lilian; akıl almaz tavizleri aşk için mi yoksa bir doz uyuşturucu için mi veriyorlar? Bağımlılığın tüm çıplaklığıyla canlandırıldığı bu cesur oyunda aile, cinsellik, ruh sağlığı, dostluk, intikam gibi kavramlar da sorgulanıyor. Bir doz mal için gözü dönen bağımlıların neler yapabileceğine inanamayacaksınız. Tıpkı aşk için iki sevgilinin göze aldıkları gibi..

 

Korhan Abay'ın yazdığı oyunu, daha önce HAIR ve RENT müzikallerini de yöneten Bora Severcan uyarladı ve yönetti. Sersefil'de; Volkan Severcan, Melda Gür, Pelin Akil, Sefa Zengin, Alkış Peker, Öznur Serçeler, Halim Ercan ve Ömer Vatanartıran gibi sahne ve televizyon dünyasının tecrübeli oyuncuları yer alıyor.


Müzikalin şarkıları büyük titizlikle hazırlandı. Broadway yapımlarını aratmayan şarkıların müzikleri Recep Gül'e, sözleri Ömer Vatanartıran'a ait. Kayıtlarsa Eylem Pelit, Reha Falay, Erkan Kenç gibi usta müzisyenlerle yapıldı.