Announcements

European Association of Tax Law Professors (EATLP) Congress 2014

Author: Law School

 

Avrupa Vergi Profesörleri Derneği'nin (European Association of Tax Law Professors- EATLP) 2014 Kongresi,  30 Mayıs 2014 tarihinde Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Dr. Nüsret - Semahat Arsel Uluslararası Ticaret Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ev sahipliğinde Rumeli Feneri kampüsünde düzenlenecek.

 

"Bilgi Değişiminde Yeni Yöntemler Eşdeğer Etkili Vergisel Çözümlere Karşı" başlıklı kongrede, vergi kayıp ve kaçaklarının önlenmesi ve ülke hazinelerinin korunması bağlamında vergi idareleri arasındaki bilgi değişimine atfedilen yeni küresel rüzgârların uzantısı önlemler çeşitli boyutlarıyla değerlendirilecek.

 

Toplantıda, Amerika Birleşik Devletleri'nde uygulamaya konulan Yabancı Hesaplarda Vergisel Uyum Kanunu olarak bilinen FATCA, çeşitli ülkelerin vergi cenneti ülkelerle akdettiği Bilgi Değişim Anlaşmaları, OECD'nin önerisi çerçevesinde G20 ülkeleri tarafından da kabul gören vergi idareleri arasında Otomatik Bilgi Değişimi Standardı,   vergi anlaşmalarında yer alan bilgi değişimi kuralları ve bunların yaratacağı vergisel şeffaflığın olası sonuçları da ele alınacak.

 2014PROGRAM.pdf