Announcements

2014 Yaz dönemi part time çalışma başvurularınız hk. (3-13 Haziran 2014)

Author: Scholarships&Work-Study Office

Sevgili öğrencilerimiz,

 

3-13 Haziran 2014 tarihleri arasında “Yaz dönemi Work-Study Programı”na KUAIS üzerinden başvuru yapabilirsiniz. (Yaz dönemi: 16 Haziran-25 Temmuz 2014)

Daha once yaptığınız başvurular silinmiştir. Tekrar yaz dönemi için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumadan direkt başvuru yapmayınız!!

 

Başvurular şu şekilde olacaktır:

 

-          KUAIS/Work-Study/apply kısmına giriniz.

-          Lütfen ilk once açıklamaları okuyunuz.

-          Daha önce çalıştıysanız  ve bir SSK numaranız var ise lütfen giriniz ve Kaydet tuşuna basınız.

-          Yok ise: Ailenizden dolayı sağlık işlemlerinizi yaptırdığınız kurumu seçin ve kaydet tuşuna basarak devam edin.

-          Şimdi çalışmak istediğiniz birimi seçebilirsiniz. İki idari birim ve iki akademik birim secebilme imkanınız vardır. (bu secimleriniz sonucu tek bir yerde çalışacabileceksiniz)(Lütfen sondaki yıldızlı açıklamaları okuyunuz)

-          Sectiğiniz birimde özellikle çalışmak istediğiniz hoca veya yapmak istediğiniz iş var ise mutlaka açıklama bölümünü doldurunuz. Ya da özelliklerinizi yazabilirsiniz. Bunu küçük bir iş başvurusu gibi de düşünebilirsiniz.

-          Herhangi bir birim ya da iş tercihiniz yok ise en alttaki “bir tercihim yok”u işaretleyerek kaydet tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

-          Diğer açılan sayfada başvuru durumunuz “beklemede” olarak görünecektir.

-          Bundan sonra mail adresinize kabul ya da red olarak mail gönderilecektir.

-          Kabul edilirseniz size gönderilecek mailde adınıza özel düzenlenmiş 2 formun mutlaka çıktısını alıp bana 18 Haziran Çarşamba 17:00’a kadar getirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmadığınız takdirde sistemden otomatik olarak çıkarılacak ve 2014 Yaz döneminde WS programı kapsamında çalışamayacaksınız. Evrakları bu tarihten sonra getiren öğrenciler maalesef kanuni olarak Haziran sonu ödeme alamayacaklardır. Temmuz ayında da telefisi olmayacaktır.

-          Başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek istediğinizde KUAIS/WS/apply kısmına girebilirsiniz.

**Çalışma burs programı kapsamında çalışacak her öğrenciye “İş Kazaları ve Meslek Hastalığı Sigortası” yapılması zorunludur..

**Başvurular lisans öğrencileri için geçerlidir.

**Bir hocanın yanınıda TA olarak çalışacaksanız mutlaka o hocanın bulunduğu fakülteyi akademik birimlerden seçmeniz gerekiyor.

**Diğer tüm idari birimlerde çalışma isteğiniz için idari birimlerden bir yer seçmeniz gerekiyor.

Mesala okul tanıtımları için Public Relations, KOLT için Office of Teaching&Learning, CIT için Computors&Info Technology , Mali işler için Office of Comptroller, Yazın 24 saate çalışmak istiyorsanız Public Relations, gibi ofisleri seçebilirsiniz. Birimlerin ayrıntılı bilgisi için http://dos.ku.edu.tr/tr/ws-summer adresini ziyaret edebilirsiniz.

** Mezuniyette (14 Haziran) çalışmak isterseniz mutlaka Kuiasten Öğrenci Dekanlığı’nı seçip açılan kutucuğa Serpil Ekşioğlu yazmanız gerekiyor.

**Herhangi bir fakültede idari olarak asistanların yanında çalışmak istiyorsanız mutlaka idari birimlerden çalışmak istediğiniz fakülteyi seçmeniz gerekiyor. Başvuru yaparken TA olmak için mutlaka akademik taraftan fakülte seçmeniz gerekiyor. Lütfen bu ayrıntıyı dikkate alınız.

**Spor Salonunda çalışmak istiyorsanız akademik birimlerden CSSHyi secip açıklamaya mutlaka çalışmak istediğiniz spor hocanızın ismini yazmanız gerekiyor.

**Seçildiğinizde sistem size mail gönderecektir, bu mailden sonra mutlaka seçildiğiniz birime ya da çalışacağınız hocanızın yanına gitmeniz, çalışacağınız zamanları organize etmeniz gerekmektedir. 16 Haziran’da çalışmaya başlayabilirsiniz. Toplam çalışma saatiniz aylık 20, alacağınız maksimum ücrette 120 TL’dir.

**Burslar Koordinatörlüğü her ay sonunda çalıştığınız birim veya hocanızdan onay alacak, o ay kaç saat çalıştığınızı sistem üzerinden teyit edecek ve sizlere 20 veya daha az saat ödeme yapabilecektir.

**Tanıtımlarda Haziran ya da Temmuz ayında çalışacak tüm öğrencilerin ödeme alabilmesi için sistemden başvuru yapması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi http://dos.ku.edu.tr/tr/ws-summer

 

Başarılı bir dönem dilerim.

 

Derya GUVEN

Scholarships Coordinator

e-mail: dguven@ku.edu.tr